طی شش ماه ابتدای سال ٩٦ صورت گرفت؛

بهره مندی مردم آذربایجان شرقی از١٥٤١ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران

1541میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران

حمایت های بانک صادرات ایران در آذربایجان شرقی علاوه بر اعطای ٧٣١٤ فقره تسهیلات در بخش های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، اشتغالزایی و پرداخت وام های قرض الحسنه ضروری، با ساخت مدارس و خانه های بهداشت در برخی از روستاهای استان همچنان ادامه دارد.

دوشنبه 4 دی 1396 ساعت 11:18

به گزارش بینا و به نقل از  روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک طی ٦ ماه ابتدای سال ٩٦ با اعطای ٧٣١٤ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ١٥٤١ میلیارد ریال، اغلب بخش های اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی را پوشش داد که در راستای بهبود رونق تولید ٤٥ بنگاه کوچک و متوسط بالغ بر ٣٥٠ میلیارد ریال از تسهیلات حمایتی بانک برخوردار شده اند. همچنین ٥٦١ فقره تسهیلات به میزان بیش از ٤٧٢ میلیارد ریال برای خرید مسکن اقشار ویژه در اختیار خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران قرار گرفته است.
گفتنی است، مبلغی بالغ بر ٣٨ میلیارد ریال تسهیلات برای تقویت مشاغل خانگی به ٣٥٢ نفر از معرفی شدگان سازمان های حمایتی تخصیص یافته است.
همچنین ٣٩٢ فقره وام قرض الحسنه طی این مدت به ارزش بیش از ٦٣ میلیارد ریال از منابع بانک صادرات ایران برای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی هزینه شده است. حمایت این بانک  از ١٣ زندانی معسر با پرداخت ٣/٣ میلیارد ریال وام قرض الحسنه در استان ادامه یافته و با پرداخت ٥٩٥١ فقره وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه بالغ بر ٦١٤ میلیارد ریال در رونق بخشی به امر ازدواج در شهرستان های مختلف آذربایجان شرقی تا پایان شهریور ماه امسال تکمیل 
شد.
شایان ذکر است، مانده تسهیلات اعطایی(جاری و غیر جاری) بانک صادرات ایران در این استان تا پایان شهریور ماه سال جاری قریب به ٢٥ هزار میلیارد ریال بوده که تقریبا ١٠ درصد تسهیلات پرداخت شده شبکه بانکی کشور در آذربایجان شرقی به حساب می آید.
اقدامات خیرین بانک صادرات ایران در آذربایجان ماندگار می شود
همچنین به دنبال وقوع سیل فروردین ٩٦ در استان های آذربایجان شرقی و غربی، کارکنان بانک صادرات ایران ضمن ابراز همدردی با سانحه دیدگان و در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، با تقدیم وجوه بازخرید مرخصی خود کمکی بالغ بر ١٩ میلیارد ریال در قالب خرید ٣ دستگاه آمبولانس برای دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اعطای یک دستگاه خودرو ون به آموزش و پرورش شهرستان شبستر، اعطای کمک نقدی بلاعوض به ١٥٢ نفر از خانواده های آسیب دیده به میزان ٤ میلیارد و ٤٨٠ میلیون ریال، ساخت یک باب مدرسه ٣ کلاسه و یک باب خانه بهداشت به حمایت از مردم این استان پرداختند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 21

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 24

پرداخت بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آذر ۱۸۶۴۱ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

 • 23

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۶۹۸۹ واحدی معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۲۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۳۶ واحد رسید.

 • 22

مجوز موافقتنامه تجارت ترجیحی با دولت مالزی صادر شد

هیات وزیران با صدور مجوز به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مالزی موافقت کرد.

 • 7

ثبت، تایید و انتقال چک در صیاد با استفاده از برنامک‌های موبایلی

صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک در سامانه صیاد را از طریق برنامک‌های موبایلی و به صورت اختیاری انجام دهند.

 • 11

طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" از سوی بانک رفاه کارگران ارائه شد

بانک رفاه کارگران در راستای تکمیل محصولات مورد نیاز بازارهای هدف و کسب رضایت حداکثری بازنشستگان معزز سازمان تأمین اجتماعی، طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" را ارائه کرد.

 • 23

هدیه بانک سرمایه به دانش‌آموزان مناطق محروم

همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس بانک سرمایه، هدایای بهداشتی ـ آموزشی این بانک به دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی در بیرجند اهدا شد.

 • 16

اعمال نرخ صفر مالیاتی منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات

معاون حقوقی سازمان مالیاتی کشور گفت: اعمال نرخ صفر مالیاتی به درآمد حاصل از صادرات کالا و خدمات، منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور است.

 • 17

رشد ۱۰۰ درصدی تسهیلات اعطایی به دانش بنیان‌ها

براساس گزارش اداره صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران در بخش دانش بنیان ها در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

 • 15

هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه‌های اقتصادی اعطا شد

در ۹ ماه ابتدای سال جاری سهم بخش های مختلف اقتصادی و بنگاه ها از سبد اعتباری بانک ملی ایران بیش از یک هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال بوده است.

 • 12

جلوگیری از نرخ‌گذاری در کانال‌های غیررسمی ارز

عضو کمیسیون بودجه و بودجه مجلس با اشاره به اقدامات بانک مرکزی که مانع از رشد حباب گونه ارز شده است، گفت:‌ باید جلوی نرخ‌گذاری در کانال‌های غیررسمی گرفته شود.

 • 19

جذب ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه توسط مناطق آزاد

معاون اقتصادی دبیر شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی گفت: سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه توسط مناطق آزاد جذب شد.

 • 18

افزایش واحدهای صنعتی مناطق آزاد به ۲۲۰۰ واحد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی از هزار واحد به دو هزار و ۲۰۰ واحد رسیده است.

 • 32

برنامه بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی

دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: بانک مرکزی در طول دو سال و نیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تمام توان خود را برای تقویت ارزش پول ملی بکار بگیرد.» 

 • 41

جشنواره انتخاب نام مناسب برای محصولات و شرکت تابعه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران به منظور انتخاب نام مناسب برای برخی محصولات خود و یکی از شرکت های تابعه، از صاحب نظران دعوت به مشارکت می کند.

 • 37

مشارکت بانک کشاورزی در تامین مالی سدگرین نهاوند

بانک های کشاورزی ، صادرات و تجارت با امضای تفاهم نامه ای برای تامین مالی ۱۷۲۲ میلیارد ریالی پروژه تکمیل سد مخزنی گرین در شهرستان نهاوند استان همدان با عاملیت بانک کشاورزی همکاری خواهند کرد.

 • 44

ساخت شناورصیادی فانوس ماهیان

بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش شیلات ، با پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی صیادی فانوس ماهیان ،بار دیگر به توسعه فعالیت های صید و صیادی کمک کرد.

 • 32

کاهش ۴۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۳۰۴۳ واحدی معادل ۳.۵۰ درصد به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۶۱  واحدی به ۱۷ هزار و ۸۵۹  واحد رسید.

 • 25

دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک

بانک رفاه کارگران دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک و مهلت اجرای برخی از موارد آن را ابلاغ کرد.

 • 23