برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت ۱۶ مهر

برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت ۱۶ مهر

بینا: رییس هیات مدیره بانک ملت اعلام کرد: مجمع عمومی فوق العاده این بانک به منظور بررسی و تصویب تغییر اساسنامه، روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه برگزار می شود.

به گزارش بینا به نقل از روابط عمومی بانک ملت،‌ علیرضا لگزایی افزود: در مجمع فوق العاده، اساسنامه جدید مورد تصویب سهام داران بانک قرار خواهد گرفت.
وی گفت: ‌ تعیین سقف میزان تملک سهام، درج مقررات و الزامات حاکمیت شرکتی در اساسنامه  و درج برخی از مقررات انضباطی و کنترل های داخلی برخی از تغییرات اساسنامه جدید بانک ملت نسبت به اساسنامه فعلی خواهد بود.
به گفته رییس هیات مدیره بانک ملت، بیشترین تغییرات در حوزه اصول حاکمیت شرکتی و مقررات کمیته بال و ضوابط مورد نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی حول محور نحوه اداره امور بانک است.
وی با بیان این‌که صنعت بانکداری دنیا در سال‌های گذشته با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه شده و متناسب با تجارب حاصل از رویداد‌های حادث شده، مقررات و ضوابط ناظر بر نحوه اداره بانک‌ها نیز دچار تغییر و تحول شده است،‌ گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای پول و اعتبار بر اساس مطالعات تطبیقی و مبتنی بر آخرین دستاوردهای صنعت بانکداری و به منظور استقرار اصول حاکمیت شرکتی و اعمال نظارت دقیق و جامع بر عملکرد بانک‌ها نسبت به تدوین و ابلاغ مفاد اساسنامه جدید بانک‌های غیر دولتی اقدام کرده‌اند.
لگزایی در پاسخ به این سوال که آیا این مجمع علاوه بر تغییر اساسنامه،‌دستور کار دیگری نیزداد،‌گفت:‌  این مجمع فقط یک دستور کار دارد. موضوع تغییر اساسنامه طبق مفاد ماده ۲۰ اساسنامه فعلی بانک در صلاحیت مجمع عمومی فوق‌العاده سهام داران بانک است.
وی افزود: هیات مدیره بانک ملت مطابق تکلیف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای پول و اعتبار و در مهلت زمانی مقرر، مقدمات برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده با دستور جلسه تغییر اساسنامه را در ۳۰ تیرماه فراهم کرد ولی به دلیل به حد نصاب نرسیدن  تعداد سهام‌داران حاضر در جلسه ،‌ طبق قانون، جلسه مجمع عمومی فوق العاده برای بار دوم در تاریخ ۱۶ مهرماه برگزار خواهد شد.
بیشترین تغییرات در حوزه اصول حاکمیت شرکتی و مقررات کمیته بال و ضوابط مورد نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی حول محور نحوه اداره امور بانک می باشد.
بر این اساس،‌  هیات مدیره بانک ملت مطابق تکلیف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای پول و اعتبار و در مهلت زمانی مقرر، مقدمات برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده با دستور جلسه تغییر اساسنامه را در تاریخ ۳۰/۰۴/۹۳ فراهم کرد ولی به دلیل به حد نصاب نرسیدن  تعداد سهام‌داران حاضر در جلسه،  برای بار دوم در تاریخ ۱۶/۰۷/۹۳ برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 301

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 91

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 289

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 324

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 285

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 120

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 119

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 118

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 124

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 133

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 115

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 104

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 105

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 101

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 116

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 125

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 110

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 109

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 108

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 108