برنامه‌ریزی راهبردی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای توسعه اشتغال

برنامه‌ریزی راهبردی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای توسعه اشتغال

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان داشت: در دوسال اخیر تلاش کردیم تا رویکرد خدمات و طرح های تسهیلاتی بانک را از حوزه معیشت به سمت اشتغالزایی و کارآفرینی معطوف سازیم.

سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 19:49

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری در جلسه امضای تفاهمنامه با «شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه ‌گذاری در بخش کشاورزی» و در دیدار با سید عبدالکریم رضوی اردکانی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی ضمن اشاره به عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهارداشت: این بانک در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۲۳۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۱۳۰ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده که بیش از ۵۵ درصد آن به حوزه های حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی اختصاص یافته است.

وی افزود: در دو سال گذشته تلاش کردیم تا رویکرد بانک را کمی از حوزه معیشت جدا کنیم و به حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور روی آوریم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: این بانک در سال گذشته با همکاری سازمان هایی مانند: بنیاد برکت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات شایسته ای را برای توانمندسازی نیازمندان در مناطق محروم، اشتغالزایی و همچنین رونق کشاورزی و دامپروری انجام داده است.

اکبری تصریح کرد: در ۶ ماه دوم سال گذشته با همکاری صندوق امداد ولایت کمیته امداد بالغ بر ۱۱۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مددخواهان تحت پوشش این نهاد با رویکرد ایجاد اشتغال و توانمندسازی پایدار پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در تعامل با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز به ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی تعهد شده که بیش از نیمی از آن در سال گذشته محقق شده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به ضرورت حمایت از تولید کالای داخلی اظهارداشت: این بانک از سال گذشته، گام های موثری را برای حمایت از کالا و خدمات داخلی برداشته است و در این راستا اقداماتی برای حمایت از صنایع دستی، فرش و قالیچه دستباف، موتورسیکلت های برقی و همینطور در حوزه های خدماتی، مانند: تامین هزینه های بیمه ای، کمک به خرید انشعابات فاضلاب، هم افزایی برای پرداخت و تادییه دیون و عوارض شهرداری ها و ... شده است.

اکبری امضای این تفاهمنامه را گامی دیگر برای توجه به توسعه روستاهای کشور دانست و گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران می تواند در راستای ماموریت های شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی هم افزایی داشته باشد و به پیشبرد امور این حوزه کمک نماید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر/ راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 13

مدیرعامل بانک ایران زمین: امکان رقابت جدی بانکها با بانکداری دیجیتال

یکی از تهدیدهای امروز صنعت بانکداری کشور این است که بانکها به بانکداری باز روی نیاورند. اگر اینگونه باشد دیگر پاسخگوی هزینه‌های خود نخواهیم بود. مشتریان ناراضی خواهند بود و بانکها از رقابت باز خواهند ماند.

 • 23

کامپیوتر پیشرفته ۳۵ دلاری

دنیای اقتصاد : ...

 • 15
 • 9

قطب بعدی اقتصاد جهان

دنیای اقتصاد : ...

 • 4

رکورد ۶ ساله اونس شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 15

نخستین فرش یکپارچه دنیا در تبریز بافته شد

تبریز – نخستین فرش یکپارچه دنیا در ۶۰۰ متر مربع در طول ۶ سال برای اولین بار در شهر تبریز بافته شد.

 • 17

کم‌کاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مناطق سیل‌زده لرستان

خرم‌آباد- معاون عمرانی استانداری لرستان با تشریح روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در مناطق سیل‌زده این استان، از کم‌کاری و عملکرد ضعیف بانک‌ها در این زمینه انتقاد کرد.

 • 22

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر / راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 21

مبلغ تراکنش‌های بین بانکی در سال گذشته ۱۰ برابر حجم نقدینگی بود

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در سال ۱۳۹۷ جمع مبلغ تراکنش‌های بین بانکی بیش از ۲۱ میلیون میلیارد تومان بوده است که ده برابر بیشتر از حجم نقدینگی در همان سال است.

 • 25

مشکلات تولید کنندگان همچنان به قوت خود باقی است

نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: چندین سال است که تولیدکنندگان با مسائلی در نظام بانکی، امور مالیاتی و بیمه تأمین اجتماعی و مانند آنها مواجه هستند که این مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

 • 10

مذاکره دوباره با کیپ‌تاون جواب نداد/ ماجرای پاتوسی و استقلال تمام شد

با این حال باشگاه کیپ‌تاون سیتی مبلغ ۹۰۰ هزار دلار را برای رضایت‌نامه پاتوسی تعیین کرده و با این اوصاف استقلالی‌ها از خرید این بازیکن منصرف شدند.

 • 28

امکان فَک رهن ملک در تسهیلات مسکن/دو روش خروج سند از رهن بانک

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام امکان تعویض وثیقه تسهیلات مسکن برای تسهیلات گیرنده ها شرایط تعویض وثیقه را اعلام کرد.

 • 26

افزایش ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد از سال ۹۶ تا ۹۷ معادل ۶۰ درصد رشد داشته و از حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

 • 35