بانک پاسارگاد پیشرو در انجام مسئولیت‌اجتماعی

بانک پاسارگاد پیشرو در انجام مسئولیت‌اجتماعی

مسئولیت اجتماعی یکی از وظایف بخش‌های اقتصادی در کشور است که با انجام این وظیفه می‌توانند در آبادانی کشور نقش مهمی داشته باشند.

سه شنبه 14 مرداد 1399 ساعت 14:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد، مسئولیت اجتماعی یک چارچوب و محدوده‌ی اخلاقی است که در آن وظایف مختلفی که تمامی آن‌ها دارای منافع برای جامعه هستند، بر عهده فرد، سازمان و یا نهادی خاص گذاشته می‌شود. این مفهوم به ‌صورت دقیق‌تر به معنای انجام وظایف اجتماعی به وسیله‌ی تک‌تک افراد جامعه است.

استفاده از لفظ مسئولیت‌اجتماعی نشان می‌دهد که هر فرد، سازمان و نهادی در حالت عادی باید به این وظایف واقف بوده و نقش خود را در حفظ این تعادل به صورت مشخص بپذیرد و ایفا کند.

البته در اکثر جوامع این مفهوم یک حوزه‌ی قانونی الزام‌آور نبوده و بیشتر در حوزه‌ی اخلاق مطرح می‌شود. در جوامع بیشتر توسعه‌یافته که در چارچوب اخلاق، وظایف فردی دارای اهمیت بیشتری است، مسئولیت اجتماعی مفهومی اجباری و البته پذیرفته‌شده توسط اکثر افراد جامعه دارد، اما در سایر جوامع که از نظر سطح فرهنگی دارای فقر هستند، چنین مسئولیت هایی معنای خاصی نداشته و کمتر کسی خود را ملزم به انجام و رعایت آن‌ها می‌داند.

بانک‌ها نیز به‌عنوان یک سازمان دارای وظایف اجتماعی هستند. انجام این وظایف حوزه‌های بسیاری را در بر می‌گیرد. یکی از این حوزه‌ها، ساخت و سازهای بناهای عمومی را در بر می‌گیرد. بانک‌پاسارگاد با اعتقاد به مسئولیت‌های اجتماعی خود، رویکردی متعالی به کسب و کار را همواره مدنظر قرار داده و مجموعه‌ی استراتژی‌ها و سیاست‌های کلان بانک در حوزه‌های گوناگون مشتریان، سهام‌داران، همکاران، جامعه و... در چارچوب این نگاه مسئولانه تنظیم شده‌است. این بانک بخش اعظمی از بودجه‌ی تبلیغاتی خود را جهت ساخت مدارس آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده صرف کرده‌است.

علاوه بر این بانک‌پاسارگاد به‌صورت پیوسته اقدامات و فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی و نیز اعطای کمک‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه با هدف مشارکت سازنده در توسعه اجتماعی به انجام می‌رساند.

در همین راستا این بانک ۱۵ کتابخانه در مناطق محروم ساخته‌است. این کتابخانه‌ها در مناطق کمتر توسعه‌یافته‌ی استان‌های همدان (۷ واحد)، اردبیل (۵ واحد)، کهگیلویه و بویراحمد (۲ واحد) و لرستان (۱ واحد) ساخته شده‌اند.

بانک‌پاسارگاد با نگاهی مسئولانه نسبت به هم‌وطنان و آینده‌سازان کشور، در امر ساخت مدارس آسیب‌دیده ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و همچنین ساخت مدارس در نقاط محروم کشور اقدامات ارزشمندی انجام داده‌است.

این بانک تعداد ۲۵ مدرسه در مناطق مختلف کشور از جمله مناطق آسیب‌دیده ناشی از سیل ساخته‌است که یا به اتمام رسیده‌اند و یا در مراحل نهایی ساخت هستند. این مدارس در استان‌های لرستان (۱۲ واحد)، گلستان (۳ واحد)، خوزستان (۴ واحد)، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، خراسان رضوی، البرز، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی ساخته‌شده‌اند.

بانک‌پاسارگاد در حوزه‌ی ارتقای شرایط بهداشت و درمان نیز اقدامات بسیار خوبی انجام داده و یا در دست اقدام دارد. ساخت یک مرکز بهداشت در بخش جوشین شهر ورزقان در استان آذربایجان شرقی و همچنین برنامه‌ی ساخت هفت‌هزار تخت بیمارستانی در مناطق مختلف کشور نمونه‌ای از این برنامه‌ها هستند.

اولین پروژه‌ از ساخت بیمارستان‌ها توسط این بانک در شهر قم، تحت عنوان شهرک سلامت خاتم در حال اجراست که با بهره‌برداری از آن با آخرین امکانات و تجهیزات روز در عرصه‌ی پزشکی، خدمات بسیار پیشرفته‌ای در حوزه‌ی سلامت به مردم ارائه خواهد شد. ایجاد و نهادینه‌سازی فرهنگ غنی توجه به دردها و مشکلات جامعه و انجام مسئولیت‌اجتماعی در بسیاری از بخش‌های کشور علی‌الخصوص بانک‌پاسارگاد حالت نهادینه به خود گرفته‌است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 37

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 40

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 43

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 27

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 24

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 26

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 22

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 23

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 25

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 23

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 11

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 25

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 27

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 21

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 39

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 33

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 25

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 28

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 23

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 11