بانک توسعه تعاون ۴ ماهه ۳۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد

بانک توسعه تعاون ۴ ماهه ۳۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به روند پرداخت تسهیلات گفت: در سال جاری بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به ۴۹ هزار فقره تسهیلات پرداخت شد.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 3:38

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، حجت الله مهدیان در یک نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه فردا دهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه تعاون است گفت: بانک زیرمجموعه وزارت کار است. مدیرعامل بانک توسعه تعاون اظهارداشت: ۴۵۰ شعبه و باجه در کشور داریم و تعداد پرسنل بانک نیز ۴۵۰۰ نفر است؛ در تمام نقاط کشور شعبه و فعالیت داریم و فعالیت این بانک در ادامه صندوق تعاون شکل گرفت.

وی خاطرنشان کرد: طبق اساسنامه ۷۰ درصد تسهیلات به بخش تعاون و مابقی در سایر بخش ها پرداخت می شود و بانک توسعه تعاون جزو ۵ بانک تخصصی دولتی کشور است. مهدیان در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره روند پرداخت تسهیلات در سال جاری، گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به ۴۹ هزار فقره تسهیلات پرداخت شد. همچنین ۳۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد در پرداخت تسهیلات اتفاق افتاد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: ۹ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان در سال گذشته پرداخت تسهیلات انجام شده و پیش بینی این است که روند پرداخت تسهیلات در سال جاری به ۱۳ هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

وی با تاکید بر تجهیز بانک به سیستم کربنکینگ بیان داشت: حدود ۱۰ سال است که بانک با این سیستم کار می‌کند. امروز بانکی موفق‌تر است که بتواند در حوزه بانکداری دیجیتال کار کند و از ابتدای سال کارگروهی در زمینه بانکداری دیجیتال در بانک مشغول به فعالیت است و تا پایان شهریورماه بانکداری دیجیتال در بانک فعال خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: کمبود سرمایه از چالش ‌های سیستم بانکی است و امروز سرمایه بانک ۱۰۰۰ میلیاردتومان است و از محل بودجه سال ۹۸ نیز هزار میلیاردتومان دیگر افزایش سرمایه محقق می شود و سرمایه بانک دو برابر خواهد شد. این میزان سرمایه هنوز هم کافی نیست و با وزارت اقتصاد و کار و سازمان برنامه برای افزایش سرمایه در سال آینده نیز اقداماتی را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: اساسا بانک‌های توسعه ای نباید منابع متکی به مردم داشته باشند ولی در ایران اینگونه نیست و اتکا بانک ها به منابع مردمی وجود دارد. وی با اشاره به اینکه در حوزه رونق تولید تکالیف قانونی و مسئولیت اجتماعی متوجه بانک است و این اقدامات برای بانک های دولتی تهدید محسوب نمی شود و یک فرصت است.

مهدیان خاطرنشان کرد: ۹۲ هزار تعاونی فعال در کشور داریم که مشتری بانک محسوب می شوند. سهم تعاونی ها از اقتصاد کشور در حال حاضر ۵ تا ۷ درصد است و باید به سمت افزایش این سهم حرکت شود. باید نسبت به بخش تعاون یک باور ملی ایجاد شود و برخی تعاون را تنها مسکن و مصرف می دانند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون بیان داشت: افزایش سرمایه بانک از راهکارهای ارتقا سهم تعاون در کشور است. وی بانک توسعه تعاون را یک بانک اقتصادی اجتماعی دانست و بیان داشت: در حوزه های مختلف مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی و ... اقداماتی در کنار تکالیف بانک مرکزی داریم و از طرح ها حمایت می کنیم. دز حوزه حمایت از مشاغل خانگی و حمایت تسهیلاتی از سیل زدگان ورود کردیم و در بخش کمک به سیل زدگان ۲۵۰ میلیارد تومان تکلیف قانونی داریم و در ۴ ماه نخست سال، ۹۲ میلیارد تومان پرداخت شد.

وی با اشاره به معوقات بانک گفت: ۸.۲ درصد معوقات داریم که از متوسط شبکه بانکی که ۱۳ درصد است شرایط قابل قبولی داریم و کنترل در این بخش صورت می گیرد. عدد مطالبات معوق بانک با وجود رشد ۹۷۶ درصدی پرداخت تسهیلات بانک، ۹۰۰ میلیارد تومان است. در ده سال فعالیت بانک ۳۵ هزار میلیارو تومان تسهیلات پرداخت شد که دو سوم آن در سال های اخیر بود. مهدیان اولویت پرداخت تسهیلات بانک را سرمایه در گردش دانست و گفت: طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اولویت دوم بانک در پرداخت تسهیلات است.

وی درباره روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بیان داشت: امروز هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات در این بخش انجام شده و طرح های تایید شده بالای هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و تا پایان سال ۹۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز باید پرداخت شود. البته سهم صندوق توسعه ملی هنوز کاملا به حساب بانک ها واریز نشده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اظهارداشت: در حوزه اشتغال روستایی تکلیف بانک به رعایت سهم تعاونی ها نیست ولی گله ای از تعاونی ها و اتحادیه ها وجود دارد و می خواهیم بخش تعاون از این تسهیلات ارزان قیمت استفاده کند ولی در حال حاضر تمام تعاونی های متقاضی واجد شرایط تسهیلات دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه دستکم در سه سال حتی یک ریال اضافه برداشت از بانک مرکزی نداشتیم گفت: در این بخش هیچگاه در منطقه قرمز بانک مرکزی قرار نگرفتیم. ۸۵۰ میلیارد تومان مجموع خطوط اعتباری دریافت شده از بانک مرکزی در سه سال گذشته داشتیم ولی در بخش اموال مازاد باید گفت به دلیل رکود موجود، تا پایان سال واگذاری تمام اموال مازاد امکانپذیر نیست، ولی حجم املاک مازاد بانک ناچیز است و اهمیت حسابداری ندارد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: در بخش توسعه گردشگری تفاهم نامه ای با سازمان میراث فرهنگی به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان داریم و در این حوزه نیز وارد شده ایم و حمایت های لازم را انجام خواهیم داد. وی با اشاره به ارایه طرحی به بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات به سازندگان بخش مسکن و تقویت تعاونی های فعال در بخش مسکن گفت: در عین حال، آیین نامه حاکمیت شرکتی در سال جاری کاملا در بانک اجرایی می شود و تاکنون دو سوم آن اجرایی شده است. همچنین در قالب طرح تاب با همکاری وزارت کار ۱۰۵ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

وی مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده بانک در ده سال گذشته را هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و رقم تا به امروز سال جاری را ۱۹۰ میلیارد تومان دانست. همچنین ۱۶۲ میلیارد تومان در سال گذشته و ۷۸ میلیارد تومان نیز در ۴ و نیم ماه سال جاری تسهیلات ازدواج پرداخت کرد.

وی با اشاره به نیاز سالیانه ۳ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه بیان داشت: در زمینه حذف ۴ صفر باید گفت این موضوع در جامعه وجود داشت و تنها در بانک ها ریال به کار می رفت. اینکه نگرانی آثار تورمی وجود دارد خیلی وارد نیست ولی محاسبات و حسابداری در این بخش بهبود خواهد یافت و من خوشبینم.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7