بانک توسعه تعاون ظرفیت مناسب و ارزشمندی برای تعاونگران است

بانک توسعه تعاون ظرفیت مناسب و ارزشمندی برای تعاونگران است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: بانک توسعه تعاون ظرفیت مناسب و ارزشمندی برای تعاونگران است.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 4:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس بانک توسعه تعاون در جلسه شورای اداری مدیران این بانک حضور یافته بود ضمن تبریک سال روز تأسیس بانک گفت: تعاون به عنوان یک نعمت بسیار شایسته و یک فرصت بی بدیل و به عنوان عدالت محورترین روش اجتماعی و اقتصادی است که می‌تواند در حل مشکلات کشور و در شرایط سخت تحریم ظالمانه در قالب راهکار اساسی و یک اکسیر شفابخش مدنظر قرار گیرد.

وزیر تعاون بانک توسعه تعاون را به عنوان یک ظرفیت اساسی برای بخش تعاون در جهت تأمین مالی موردنیاز طرح‌های اقتصادی قلمداد کرد و در این باره گفت: در کنار بانک توسعه تعاون سایر ظرفیت‌های اثربخش از جمله صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، معاونت اشتغال و کارآفرینی و معاونت تعاون یک زنجیره خدمات‌رسانی و یک قابلیت مناسب برای هم‌افزایی و سینرژی مطلوب برای توسعه و حمایت از بخش تعاون به‌حساب می‌آید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از فعالیت سه ساله اخیربانک و رشد مناسب در شاخص‌های عملکردی که باعث بروز ظرفیت و توانمندی بهتر و بیشتر این بانک شده است گفت: یکی از پارامترها و مولفه‌های سنجش توفیق و عدم توفیق بانک تخصیص تسهیلات هدفمند برای توسعه بخش تعاون است و لازم است نتیجه و ثمره فعالیت بانک توسعه تعاون در سطح شهرستان‌ها، استان‌ها و کشور در جهت کمک به توسعه ملی و اقتصاد ملی و تقویت و توسعه بخش تعاون مشخص و متمایز باشد.

وزیر تعاون با اشاره به ظرفیت و پتانسیل و مزیت‌های نسبی در سطح استانها گفت: با شناخت صحیح از قابلیت‌ها و مزیت‌ها می‌توان آن را در جهت توسعه تعاون به حرکت درآورد تا از این طریق بتوان سهم بخش تعاون را با کمک بانک توسعه تعاون افزایش داد.

شریعتمداری گفت: رویکرد اعتباری بانک می‌بایست در جهت کمک به رونق تولید، توسعه بخش تعاون و بنگاه‌های کوچک و متوسط و در صورت ضرورت، طرح‌های بزرگ در جهت ایجاد ارزش‌افزوده صورت گیرد تا تسهیلات اعتباری هدفمند بانک علاوه بر کمک به اشتغال آفرینی، توسعه و اثربخشی در تخصیص اعتباری با بازدهی لازم به چرخه بانک بازگردد.

وزیر تعاون با تاکید بر اجرای اصول حاکمیتی مطلوب اظهار داشت: نظام پاسخگویی شفاف، شایسته‌سالاری، رعایت کرامت انسانی و تکریم ارباب رجوع، تسهیل و تسریع در خدمات‌رسانی، جلب و جذب رضایتمندی مردم توام با کیفی سازی خدمات به مشتریان و مردم لازمه فعالیت همه کسب‌وکارها از جمله کسب‌وکار بانکی می‌باشد.

وی پرهیز از تبعیض جنسیتی و قومی را تاکید و در این باره گفت: رویکرد شایسته‌سالاری و بهره‌گیری از افراد جوان، خلاق، متعهد، متخصص و دلسوز می‌تواند مهمترین مزیت رقابتی همه سازمان در عصر حاضر تلقی گردد.

وزیر تعاون تکریم ارباب رجوع و رعایت حال مراجعه‌کنندگان و احترام گذاشتن به مردم توام با پیگری در جهت اجرای مقررات با رویکرد تسهیل و تسریع بخشی و ساده کردن مقررات را یکی از اصول و موارد مهم در حاکمیت مطلوب تلقی کرد و در این باره گفت: لازم است درجهت جلب اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی فعالیت بانک مبتنی بر رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای و عمل‌گرایی باشد.

شریعتمداری با تاکید مجدد بر اینکه افزایش توان بانک مستلزم تزریق سرمایه مناسب و بهینه می‌باشد گفت: موضوع افزایش سرمایه بانک به جدیت دنبال خواهد شد و به صورت صددرصدی از برنامه بانک در جهت تحقق و اجرای آن حمایت خواهیم کرد. وی با توجه به نیاز اقشار مختلف به تسهیلات اعتباری را مستلزم رویکرد منطقی در جهت تأمین منابع مالی خرد یادکرد و در این باره نقش بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون را موثر قلمداد کرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ترامپ: ما به چینی ها نیازی نداریم

به دنبال بالاگرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ روز جمعه از شرکت های آمریکایی خواست تا هر چه زودتر چین را ترک کنند.

 • 4

پردرآمدترین بازیگران جهان چه کسانی هستند؟

به بهانه انتشار لیست تازه پردرآمدترین بازیگران جهان، نگاهی به اسامی منتشر شده طی چند سال گذشته انداختیم که بدانیم کدام نام‌ها تکراری هستند.

 • 2

کسری بودجه آمریکا به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید!

دفتر بودجه کنگره آمریکا در گزارشی خواهان مدیریت بهتر مخارج دولتی برای کاهش کسری بودجه شد.

 • 4

ترامپ: اقتصادمان قوی است و جلوی چین را می‌گیریم!

رئیس جمهور آمریکا در سخنان جنجالی تازه‌ای گفت: بانک مرکزی آمریکا تازه فهمیده که حق با من بوده است!

 • 4

دواین جانسون پردرآمدترین بازیگر سال شد/ کریس همسورث در رتبه بعدی

دواین جانسون عنوان پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد و پس از او کریس همسورث و رابرت داونی جونیور جای گرفتند.

 • 7

بازارهای آسیایی قبل از سخنرانی رییس فدرال‌رزرو رشد کرد

بازارهای آسیایی در معاملات امروز بدلیل نامشخص بودن کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو در آینده و نگرانی‌ها از کند شدن اقتصاد جهان در ساعات پایانی رشد کرد .

 • 3

پردرآمد‌ترین بازیگر سال ۲۰۱۹ مشخص شد

دواین جانسون کشتی گیر سابق و ستاره فیلم‌های هالیوودی، پردرآمد تربن بازیگر سال شد.

 • 0

کشف محموله ۳.۷ تنی مواد مخدر در مالزی

مقامات مالزی از کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در این کشور به ارزش ۱۶۱ میلیون دلار خبر دادند.

 • 6

عقب‌گرد ۰.۲ درصدی شاخص دلار

منتظر ماندن معامله گران برای تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخ بهره باعث کاهش تقاضای خرید اسکناس سبز شد.

 • 4

صعود خفیف بورس‌های جهانی

شاخص های بورسی جهان با در پیش بودن سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا صعود خفیفی را تجربه کردند.

 • 9

یوان چین در پایین ترین سطح ۱۱ سال اخیر

نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا باعث ریزش مجدد ارزش یوان شد.

 • 5

پیام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک و داروساز

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک از خدمات جامعه پزشکی و داروسازی به جامعه و بیمه شدگان این سازمان تشکر و قدردانی کرد.

 • 4

دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری همایش ملی بیمه و توسعه منصوب شدند

رئیس کل بیمه مرکزی طی احکامی، دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه را منصوب کرد.

 • 4

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پزشکان و داروسازان از سوی سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به میزان بدهی‌های این سازمان بیمه‌گر به پزشکان و داروسازان گفت: خوشبختانه این میزان بدهی در مقایسه با سالیان قبل بسیار معقول‌تر شده است؛ اما این سخن به هیچ وجه به معنای آن نیست که ما از اوضاع کنونی راضی هستیم، بلکه همین میزان معوقات نیز نباید وجود داشته باشد.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی انگلیس متهم به پولشویی شد

بزرگترین و قدیمی ترین بانک اسلامی انگلیس به نام الریان که به شمار زیادی از نهادهای اسلامی در این کشور خدمات مالی ارائه می دهد به پولشویی متهم شد.

 • 6

قیمت سکه امروز ۳۱ مرداد به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید، امروز پنجشنبه ۳۱ مرداد به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید.

 • 15

مشکلات واگذاری دارایی‌های مازاد بانک‌ها

با وجود تاکید دولت بر واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها در مواردی یا خریداران پس از مدتی منصرف می‌شوند یا در جریان مزایده هیچ‌کس حاضر به تملک شرکت‌ها نیست.

 • 5

موبایل ۵G ارزان قیمت ۲۰۲۰ به بازار می آید

نوکیا تصمیم دارد در ۲۰۲۰ میلادی یک موبایل ۵G ارزان قیمت به بازار عرضه کند.

 • 16

کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور بود

سخنگوی دولت گفت: گزارش دستگاه‌های امنیتی بر ضرورت کنترل نرخ ارز و اقدامات مقابله‌ای در بازار ارز تأکید داشت و این گزارش مبنای نامه دبیر شورای عالی امنیت و دستور رئیس جمهور قرار گرفت.

 • 10