بانک توسعه تعاون زمینه‌های مناسبی برای فعالیت درمازندران مهیا کرد

بانک توسعه تعاون زمینه‌های مناسبی برای فعالیت درمازندران مهیا کرد

معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون به وجود زمینه‌های مناسب فعالیت توسعه‌ای در استان مازندران اشاره نمود.

پنجشنبه 15 آبان 1399 ساعت 6:36

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، ایرج شیخ زاده معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون در جلسه ارزیابی عملکرد مدیریت شعب استان مازندران اظهار داشت: استان مازندران ازجمله استان‌های شاخص و دارای قابلیت بانک در سطح کشور است که بانک توسعه تعاون به رغم وجود شبکه شعب بانکی، با اهداف و مأموریت توسعه‌ای در استان حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۴ درصد پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون در نیمه اول سال جاری در استان مازندران صورت پذیرفته است، ضمن آنکه ۳.۲ درصد منابع سپرده‌ای بانک در این استان تجهیز شده است.

شیخ زاده در ادامه با اشاره به این‌که برنامه جذب منابع استان در دوره مورد ارزیابی به نحو مناسبی محقق گردیده است افزود: برنامه‌های جامعی برای بهبود شاخص‌هایی از قبیل درآمد مشاع، درآمد غیر مشاع و مدیریت مطالبات به استان ارائه گردیده است که با تدابیر مجموعه مدیریتی استان، راهبردهای مناسبی در این زمینه اتخاذ گردیده و نتایجی درخور در آینده نزدیک قابل دست‌یابی است.

وی همچنین با اشاره به بستر مناسب فعالیت‌های اقتصادی در استان، زمینه صدور ضمانت‌نامه در مازندران را در سطح بالا عنوان نمود و افزود: همکاران شعب در مسیر معرفی خدمات ضمانت‌نامه‌ای بانک و ارائه این خدمت تخصصی قرارگرفته‌اند و با اقدامات صورت پذیرفته، پیمانکاران و واحدهای تعاونی و تولیدی در این زمینه خدمات مناسبی از بانک دریافت خواهند نمود.

وی با اشاره به این‌که فعالیت بانکداری توسعه‌ای مشتمل بر اعطای تسهیلات اشتغال آفرین و کمک به توسعه اقتصادی مناطق و جامعه هدف در ضمن رعایت انضباط مالی می‌باشد افزود: واحدهای استانی و شعب همواره در مسیر صحیح کارآمدی و بهره‌وری هدایت می‌شوند و برنامه جامع مدیریت هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی و هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم برای همه شعب مشخص گردیده و عملیات بانکی در این چارچوب انجام می‌شود.

امیر میرشفیعی رئیس اداره کل برنامه‌ریزی و ارزیابی و عملکرد در این جلسه گفت: استان مازندران از ۲۲ شعبه به عنوان واحدهای عملیاتی برخوردار است و همه این واحدها نقش مهمی در تحقق برنامه استان بر عهده‌دارند، ازاین‌رو اتخاذ راهبردهای اثربخش و رصد عملیات شعب در دستور کار استان قرارگرفته است.

رئوف احمدی مدیر شعب استان مازندران ضمن تبیین عملکرد گذشته و کنونی استان اظهار داشت: انجام صحیح عملیات مالی و بانکی مطابق چارچوب‌ها و ضوابط و ارتقای شاخص‌های کارآمدی شعب مدنظر همکاران استان بوده است و ارزیابی عملکرد شعب و ارائه راهکارها برای رفع کمبودها با همفکری به صورت منظم و دوره‌ای صورت می‌پذیرد.

در این جلسه معاون اعتباری و حقوقی استان و روسای شعب مرکزی ساری، نوشهر، چالوس، قائمشهر و بهشهر نیز مطالبی در خصوص عملکرد کنونی و برنامه‌های آتی ارائه دادند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 4

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 3

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 20

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 20

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 18

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 19

بانک سپه از تمام ظرفیت‌هایش در اجرای پروژه بید بلند استفاده کرد

مدیرعامل بانک سپه در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این بانک برای عملیاتی کردن پروژه پالایش گاز بیدبلند و رفع مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بین‌المللی از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرد.

 • 14

استفاده از تمام ظرفیت‌های بانک سپه در اجرای پروژه بید بلند

بزرگ‌ترین طرح غرب آسیا و سومین ابر پروژه جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با تشکیل کنسرسیوم بانک‌ها و عاملیت بانک سپه از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی تأمین مالی و توسط رئیس محترم جمهوری افتتاح شد.

 • 19

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک

پیرو اطلاعیه قبلی بانک سرمایه در خصوص اصلاح قانون صدور چک، آخرین اصلاحات قانون جدید چک مربوط به سال ۱۳۹۹، از سوی بانک مرکزی اعلام شده و از تاریخ ۲۰ آذر سال جاری در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده است.

 • 12

ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح‌های توسعه فولاد بناب

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع، حداقل یک هزار فرصت شغلی در سال‌های پیش رو برای نیروهای بومی ایجاد خواهد شد.

 • 8

سناریوهای مختلف مجلس برای افزایش یارانه نقدی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به سناریوهای مجلس برای افزایش یارانه نقدی، گفت: افزایش یارانه نقدی در ابتدا ممکن است افزایش قیمتی در برخی از کالاها ایجاد کند، اما در میان‌مدت این افزایش کنترل می‌شود.

 • 11

روابط عمومی، نقش مهمی در تحقق اهداف سازمانی دارد

در شرایط کنونی نقش روابط عمومی سازمان ها در انعکاس فعالیت ها و تحقق اهداف سازمانی، بسیار مهم و حیاتی است.

 • 13

تامین مالی ۴۰۰ میلیون دلاری در پروژه ملی پالایش گاز بید بلند

در مراسم آغاز بهره برداری از طرح عظیم پالایشگاه گاز بیدبلند، از تلاش بانک ها و بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه قدردانی شد.

 • 14

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال ۹۹

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط،ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی منتشر شد.

 • 7

حمایت ۲۴۰ میلیاردی بانک کشاورزی از مجتمع تولید خوراک دام و طیور

یکی از بزرگترین مجتمع های تولید خوراک دام وطیور جنوب‌غربی کشور با حمایت و مشارکت۲۴۰ میلیاردریالی بانک کشاورزی  در زمینی به مساحت۴هکتار و باظرفیت۱۰هزارتن خشکاندن و بوجاری محصولات بناشده است

 • 9

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 23

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 25

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 29

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 12

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 24