بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از شرکت صرافی کارآفرین

بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از شرکت صرافی کارآفرین

بهره‌گیری از فرایندهای گردش کار الکترونیک، حذف بوروکراسی اداری و کاهش فرایندهای کاری به حداقل زمان ممکن، در دستور کار بانک کارآفرین قرار دارد.

چهارشنبه 26 شهریور 1399 ساعت 16:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر محمدرضا فرزین در بازدید از سامانه گردش کار الکترونیک شرکت صرافی کارآفرین با اعلام این مطلب افزود: شرکت صرافی کارآفرین، اولین صرافی در سیستم بانکی کشور است که در فرایندهای‌ کاری خود از چنین سامانه‌ای بهره می‌برد. این مسئله امکان استفاده از هوش تجاری و نظارت بر فرایندهای‌ کاری را افزایش می‌دهد و در نتیجه در مدیریت ریسک‌های احتمالی موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

دکتر فرزین تصریح کرد: بر اساس استراتژی‌های جدید بانک در صدد هستیم با به‌کارگیری استانداردهای جهانی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین، در صنعت بانکداری کشور جایگاه ارزنده و شایسته‌ای داشته باشیم و با ارائه خدمات متناسب و به‌روز، در جهت مشتری‌مداری بیشتر گام برداریم.

دکتر فرزین همچنین با اشاره به ‌ضرورت حفظ ثبات و سلامت بانک خاطرنشان کرد: نظام جامع کنترل داخلی بر اساس الگوی سه‌لایه دفاعی در بانک در حال پیاده‌سازی است. در این الگو نظارت از طریق همکاران به عنوان لایه اول دفاع از سلامت بانک آغاز می‌شود که تمامی کارکنان بانک را شامل می‌شود. همکاران خدوم ما سنگربانان اصلی دفاع از ثبات و سلامت بانک هستند.

وی همچنین افزود: برای تحقق این امر ایجاد سامانه جامعی که در آن گردش کار به صورت الکترونیکی ثبت شود، ضروری است. سامانه مزبور باید بتواند قابلیت پیگیری و نظارت بر گردش کار را برای مدیران ارشد بانک و همچنین واحدهای نظارتی ریسک، حسابرسی، پول‌شویی و تطبیق مقررات و... فراهم کند تا متناسب با تمرکزی که بر بحث نظارت دارند، امکان اعمال کنترل‌های مناسب در فرایندهای کاری واحدهای مختلف را مدنظر قرار دهند و همچنین به‌صورت پیشگیرانه از انجام عملیات مغایر با سیاست‌های داخلی و مقررات حاکم بر بانک ممانعت به عمل‌آورده و از اثرات زیان‌بار ریسک‌ها بکاهند.

مدیرعامل بانک کارآفرین با اشاره به ضرورت ایجاد سیستم جامع نظارتی خاطرنشان کرد: با پیاده‌سازی این الگو مدیران ارشد بانک می‌توانند به‌صورت آنلاین بر گردش کاری و میزان پیشرفت برنامه‌ها نظارت داشته باشند. همچنین این امکان فراهم خواهد شد تا واحدهای نظارتی به‌صورت شفاف بر عملیات اجرایی واحدهای ذی‌ربط نظارت کنند و تداخل کاری این واحدها نیز به حداقل کاهش یابد.

مدیرعامل بانک کارآفرین همچنین تاکید کرد: از جمله مزیت‌های مهم دیگر سیستم‌های جامع نظارتی، استفاده از یک الگوی متمرکز است. با استفاده از این سیستم‌ها تمام داده‌ها از یک پایگاه داده استخراج خواهند شد و در نتیجه مغایرت اطلاعاتی به کمترین میزان ممکن خواهد رسید. همچنین گزارش‌گیری هوشمند بر اساس مدل جامع نظارتی موجب صرفه‌جویی قابل‌توجه در هزینه‌ها و زمان انجام امور خواهد شد.

در ادامه این نشست محمدرضا خورسندی رئیس هیات مدیره بانک کارآفرین بر ضرورت کاهش بوروکراسی اداری و به حداقل رساندن زمان ارائه خدمات به مشتریان تأکید کرد و افزود: مشتریان بانک کارآفرین در تمامی بخش‌ها و به‌ویژه بخش ارزی و بین‌المللی باید بتوانند بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را در کمترین زمان ممکن دریافت کنند.

بر اساس این گزارش وهب اسکندری مدیرعامل صرافی بانک کارآفرین روند طراحی و شکل‌گیری گردش کار الکترونیک صرافی را برای مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد بانک تشریح کرد. همچنین بهزاد فخار مشاور مدیرعامل در امور ریسک و مدیر کمیته اجرایی پیاده‌سازی نظام کنترل داخلی، گزارشی از روند طراحی و تدوین سیستم جامع نظارتی بانک ارائه و تأکید کرد: مدون و استاندارد شدن فرایندهای مربوط به ‌تمامی واحدهای عملیاتی و نظارتی بانک به افزایش کارایی و اثربخشی منجر خواهد شد.

همچنین در این نشست شبنم شجاعی سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، حسنعلی حسینی مدیر امور عملیات ارزی، علی رادپور مدیر امور حسابرسی داخلی، حسین اسلامی مدیرعامل هلدینگ نگاه و جمعی از مدیران ارشد حضور داشتند و به بحث و تبادل‌نظر در خصوص اجرایی و عملیاتی شدن سیستم‌های جامع نظارتی در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن پرداختند.

بر اساس این گزارش دکتر فرزین در حاشیه این نشست از بخش‌های مختلف مدیریت امور ارزی و بین‌الملل بانک بازدید به عمل آورد. وی در این بازدید از نزدیک در جریان امور جاری این مدیریت قرار گرفت و رهنمودهای لازم را برای پیشرفت کاری همکاران این مدیریت ارائه کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 67

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 78

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 76

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 35

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 33

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 40

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 32

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 33

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 33

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 34

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 15

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 34

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 40

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 31

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 47

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 44

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 33

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 36

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 30

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 13