انعقادقراردادعاملیت مابین بانک توسعه تعاون وراه‌آهن جمهوری اسلامی

انعقادقراردادعاملیت مابین بانک توسعه تعاون وراه‌آهن جمهوری اسلامی

قرارداد عاملیت بانک توسعه تعاون جهت اعطای تسهیلات به معرفی‌شدگان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم‌زمان با هفته حمل‌ونقل منعقد شد.

چهارشنبه 27 آذر 1398
امین فتحی

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری  بانک و بیمه "بینا"

از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضمن تبیین ویژگی‌های بانک‌های توسعه‌ای گفت: این بانک به‌عنوان جوان‌ترین بانک توسعه‌ای علیرغم انتظار حمایت از سوی دولت و مجلس در جهت افزایش سرمایه که کمبود آن‌یک معضل جدی برای بانک توسعه‌ای تعاون محسوب می‌گردد با بهره‌گیری از سبد سپرده‌ای متکی به منابع مردمی نسبت به ارائه خدمات توسعه‌ای به تولیدکنندگان، تعاونگران و صنعتگران اقدام نموده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عاملیت دولت در اعطای تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸را در راستای رسالت توسعه‌ای و تکلیف اساسنامه‌ای دانست و افزود: این بانک همکاری مساعدی با دستگاه‌های اجرایی برقرار کرده و بر این اساس فعالین صنعتی معرفی‌شده وزارت صنعت، معدن و تجارت به میزان۲۰۰۰میلیارد تومان، فعالین بخش کشاورزی معرفی‌شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی به میزان ۱۱۵۰میلیارد تومان، فعالین صنعت آبفا معرفی‌شده از سوی وزارت نیرو به حجم ۱۹۰۰میلیارد تومان، شرکت‌های فعال در صنعت ریلی معرفی‌شده از طرف وزارت راه و شهرسازی به میزان ۱۵۰۰میلیارد تومان، فعالین صنعت گردشگری به حجم ۳۰۰میلیارد تومان از سوی این بانک موردحمایت و تأمین مالی واقع می‌شوند.

وی افزود: همچنین ۱۸۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و ۱۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات بابت خرید تضمینی گندم پرداخت‌شده است.

مهدیان فعالیت بانکی و مالی بانک توسعه تعاون را در راستای اهداف توسعه‌ای و پیشرفت اقتصادی کشور دانست و افزود: رویکرد بانک توسعه ایجاد ارزش‌افزوده در اقتصاد مبتنی بر حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید عنوان نمود.

وی بهره‌مندی از ظرفیت بند الف تبصره ۱۸قانون بودجه سال ۹۸را فرصتی مغتنم برای تأمین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی به‌ویژه صنعت حمل‌ونقل ریلی یاد نمود

سید ابوالفضل موسوی بیوکی نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نقش نظام بانکی را به‌عنوان تخصیص دهنده اعتبار جهت تأمین مالی صنایع حمل‌ونقل ریلی حائز اهمیت برشمرد.

گفتنی است در چارچوب قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات تلفیقی از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸فی‌مابین بانک توسعه تعاون و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مبلغ ۱۶.۵۰۰میلیارد ریال در دو بخش باری و حمل‌ونقل کالا و بخش حمل مسافر به‌منظور بازسازی واگن مسافری، خرید واگن مسافری، خرید ریل بأس، خرید لکوموتیو و خرید واگن باری پرداخت می‌گردد

ذکر این نکته ضروری است که از محل این اعتبارات تلفیقی سهم صندوق توسعه ملی ۵۰۰۰میلیارد ریال می‌باشد که ۲۵۰۰میلیارد ریال سهم واگن حمل‌ونقل باری و کالا و ۲۵۰۰میلیارد ریال سهم واگن مسافربری خواهد بود و در همین راستا بانک توسعه تعاون نیز تا ۲.۶برابر مبلغ ۲۵۰۰میلیارد ریال یعنی عددی معادل ۶۵۰۰میلیارد به بخش مربوط به واگن باری و حمل کالا و خرید لکوموتیو با نرخ ۱۳درصد و تا ۲برابر مبلغ ۲۵۰۰میلیارد ریال یعنی معادل ۵۰۰۰میلیارد ریال برای بازسازی و خرید سالن مسافری و حمل مسافر و ریل بأس تسهیلات اعتباری در قالب عقود اسلامی با بازپرداخت حداکثر ۷۸ماهه در قالب دوران مشارکت حداکثر ۱۲ماه، دوره تنفس حداکثر ۶ماه و دوره بازپرداخت حداکثر ۶۰ماه تخصیص می‌دهد.

در این جلسه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت کشتیرانی و حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات مطالبی را بیان کردند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد

ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد (فردوسی سابق) بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد.

 • 7

مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان در بانک توسعه تعاون

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان را در زمره مسئولیت‌های اجتماعی این بانک اعلام نمود.

 • 11

گام تازه پذیرش شرکت‌های استانی در تالار شیشه‌ای

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از آغاز عملیات اجرایی برای پذیرش شرکت‌های استانی در بورس و کشف قیمت دارایی آنها در آینده نزدیک خبر داد.

 • 12

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در انتظار موافقت شورای عالی بورس

نایب ‌رییس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در بورس بین‌الملل گفت: تمامی مدارک راه‌اندازی بورس بین‌الملل منطبق بر استانداردهای لازم تهیه‌شده و در انتظار موافقت شورای عالی بورس است.

 • 14

نقدینگی بالا مانع از افت شاخص است

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم ورود و حضور نقدینگی در تالار شیشه‌ای گفت: تا مادامی که نقدینگی در این بازار حضور داشته باشد، نباید منتظر افت شدید شاخص بورس و ریزش قیمت‌ها بود.

 • 12

اعلام جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس»

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای، جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس» را اعلام کرد.

 • 12

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 15

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 21

اعلام برندگان "جشنواره همراه شهر" بانک شهر

نخستین "جشنواره همراه شهر" بانک شهر با هدف جلوگیری از شیوع ویروس" کرونا" و حفظ سلامت سرمایه های انسانی فعال در شعب و ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، برگزار شد.

 • 13

اعلام برندگان "جشنواره همراه شهر" بانک شهر

نخستین "جشنواره همراه شهر" بانک شهر با هدف جلوگیری از شیوع ویروس" کرونا" و حفظ سلامت سرمایه های انسانی فعال در شعب و ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، برگزار شد.

 • 21

روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر شد

در چهارمین رخداد و جشنواره ملی بررسی مسائل و چالش‌های روابط عمومی با موضوع کرونا از روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی با اهدای لوح تقدیر شد.

 • 18

روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر شد

در چهارمین رخداد و جشنواره ملی بررسی مسائل و چالش‌های روابط عمومی با موضوع کرونا از روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی با اهدای لوح تقدیر شد.

 • 16

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۴۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۰۸ واحد رسید.

 • 12

اعلام ساعات کاری شعب و ادارات مرکزی بانک آینده از ۱۵ تیر

بانک آینده هم‌گام با نهادهای دیگر کشور با هدف حفظ سلامتی کارکنان و مشتریان بانک، ساعات کاری شعب و ادارات مرکزی خود را اعلام کرد.

 • 12

پیام تبریک مدیرعامل بانک شهر، به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاریها

مدیرعامل بانک شهر، فرارسیدن روز شهرداری ها و دهیاری ها را به شهرداران، دهیاران و تمامی کارکنان تلاشگر و خدوم در مدیریت شهری، تبریک گفت.

 • 13

‌بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩

نماد «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بازار سرمایه و از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣٦٦ درصد سود نصیب سهامداران کرد.

 • 15

اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین برگزار شد

اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین با موضوع تحقق برنامه‌های عملیاتی و توسعه‌ای، با هدف پاسخگویی واحدها در خصوص میزان تحقق اهداف تعیین شده در برنامه دوساله برگزار شد.

 • 16

رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است

عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل رشد شاخص، افزایش حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه است و مردم به دنبال فرصت سرمایه‌گذاری برای حفظ ارزش پول در برابر تورم بودند.

 • 6

بانک صادرات بیش از ٢٨ هزار وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرد

بانک صادرات ایران تا نیمه تیرماه ٩٩ با پرداخت بیش از ١٤ هزار میلیار ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، زمینه ازدواج بیش از ٢٨ هزار نفر را فراهم کرد.

 • 16

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک صادرات

با اعلام بورس اوراق بهادار تهران، دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک صادرات آغاز شد.

 • 18