افشاگری بولتون از امتیازات ویژه ترامپ برای اردوغان و شی جینپینگ

افشاگری بولتون از امتیازات ویژه ترامپ برای اردوغان و شی جینپینگ

چند دموکرات ارشد آمریکا گفتند ترامپ از ریاست جمهوری برای اضافه کردن به ثروت خود و خانواده‌اش بهره برده است در حالی که شرکت خانوادگی او نیز روابط تجاری گسترده با ترکیه داشته و موضوع ساخت برج‌های جدیدی در چین را هم در نظر داشته است.

جمعه 11 بهمن 1398 ساعت 3:22

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش قدس آنلاین، اخیرا جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ در کتاب جدیدش که به زودی روانه بازار می‌شود فاش کرده که دونالد ترامپ یک سری امتیازات شخصی را به اردوغان و همچنین شی جینپینگ رئیس جمهور چین ارائه کرده است.

بعد از مطرح شدن این مسئله موضوع این کمپین، اعمال نفوذ اردوغان بار دیگر در واشنگتن حساسیت برانگیز شده است.

افراد آگاه به متن کتاب جدید جان بولتون گفته‌اند او در کتابش نوشته که نگرانی خود را از بابت این مسئله با ویلیام بار دادستان کل آمریکا در میان گذاشته و ویلیام بار نیز در پاسخ به مداخله ترامپ در دو پرونده مرتبط با ترکیه و چین اشاره کرده است: تحقیقات درباره هالک بانک و تصمیم سال ۲۰۱۸ دونالد ترامپ برای برداشتن تحریم‌ها علیه شرکت مخابراتی چینی زد تی ای.

وزارت دادگستری آمریکا روایت جان بولتون را مورد مناقشه قرار داده است.  اما چند دموکرات ارشد آمریکا با استفاده از فرصت افشای مداخله ترامپ در پرونده‌های هالک بانک و زد تی ای گفتند این نشان می‌دهد که رئیس جمهور آمریکا از ریاست جمهوری برای اضافه کردن به ثروت خود و خانواده‌اش بهره برده است در حالی که شرکت خانوادگی او نیز روابط تجاری گسترده با ترکیه داشته و موضوع ساخت برج‌های جدیدی در چین را هم در نظر داشته است.

چاک شومر، رئیس اقلیت دموکرات سنای آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: چند عضو دولت آمریکا نسبت به معامله‌های دونالد ترامپ با دیکتاتورها نگرانی داشتند.

او پرسید آیا رئیس جمهور آمریکا هنگامی که با اردوغان یا شی جینپینگ و دیگران صحبت کرده منافع شخصی را مدنظر داشته است.  شاید فرزندان او  یک سری منافع شخصی در این موارد داشته‌اند باید پرسید آیا این رفتار بر سیاست خارجی کشور ما در قبال این کشورها تاثیر نگذاشته است؟

چند مقام سابق سیاست خارجی آمریکا شامل کسانی که در دولت‌های جمهوری خواه خدمت کرده‌اند در مصاحبه‌هایی گفتند ترامپ بعضا نقشی غیر معمول و آزار دهنده را در پرونده‌های تحریم‌ها و جرایم سطح بالا که مربوط به دولت‌های خارجی می‌شده ایفا کرده است.

فیلیپ زلیکو یک استاد تاریخ در دانشگاه ویرجینا که در دولت جورج بوش از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا بود گفت: آن چه که درباره این مداخله در پرونده هالک بانک می‌دانم حقیقتا نگران کننده و به شدت غیر عادی است.

براساس این گزارش مداخله ترامپ در تحقیقات هالک بانک اوایل آغاز به کار دولتش شروع شد.

رودولف جولیانی وکیل ترامپ سال ۲۰۱۷ در نشستی با رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق دولت وی از ترامپ درباره مسئله آزادی رضا ضراب تاجر ترکیه‌ای  سوال کرد.

رضا ضراب جولیانی را برای کمک کردن به آزادیش از زندان به خدمت گرفته بود. و مقام‌های سابق دولت ترکیه گفتند این کشور هم خواستار آزادی این تاجر بوده تا او علیه مقامات ارشد بانک شهادت ندهد یا اعضای خانواده اردوغان و خودش را درگیر پرونده نکند.

در این گزارش تصریح شد اردوغان در یک سری تماس‌های تلفنی شخصی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مکررا تلاش کرد ترامپ را برای استفاده از قدرتش برای محدود کردن اقدامات پلیسی و قضایی بیشتر علیه هالک بانک متقاعد کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 136

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 144

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 128

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 136

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن

جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای ارائه تأمین مالی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف برگزار شد.

 • 44

ارتباط مستقیم تلفنی معاون اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان

به منظور تکریم، افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به سوالات مشتریان، ارتباط مستقیم تلفنی معاون مدیرعامل در امور اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان فراهم شده است.

 • 43

ارائه خدمات مطلوب به کارگران جزو برنامه های اصلی بانک رفاه

بانک رفاه کارگران همواره تلاش می کند تا خدمات مطلوب تری به جامعه کارگری کشور ارائه دهد و امضای این تفاهم نامه زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کند.

 • 40

حمایت بانک توسعه تعاون از فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز منعقد کرد.

 • 25

واریز ماهانه مبالغ خرد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این امکان را فراهم کرده تا با واریزهای مستمر ماهانه، پس از مدت مشخصی بتوانید تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

 • 38

روز سبز شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۹۷۱۷ واحدی معادل ۰.۷۸ درصد به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۳۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.

 • 29

بازدید معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن استان فارس

عبدالرضا ولی الهی عضو هیأت عامل و معاون اعتبارات و راهبری شعب به همراه سید مهدی صدری رییس اداره بازاریابی و بانکداری شرکتی بانک صنعت و معدن از سه واحد تولیدی بزرگ در استان فارس بازدید نمود.

 • 35

افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹

با حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹ محقق شد.

 • 18

ابراز رضایت برندگان یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان

طی مراسمی با حضور مدیران روابط عمومی و سیستم های نرم افزاری و اطلاعاتی بانک پارسیان، دو برنده یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان، جوایز خود را دریافت کردند.

 • 29

صورت‌های مالی سال ۹۸ بانک سپه با حضور وزیر اقتصاد تصویب شد

مدیذعامل بانک سپه با اشاره به اینکه سال گذشته سال ماموریت‌های بزرگ برای بانک سپه بود، افزود: بانک سپه با ظرفیت‌های قوی تر نقش آفرین در عرصه کلان اقتصادی خواهد بود.

 • 29

بانک‌پاسارگاد به فعالان بخش کشاورزی، تسهیلات اعطا می‌کند

بانک‌پاسارگاد در راستای برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند.

 • 32

پرداخت تسهیلات اشتغال آفرین بانک توسعه تعاون در خراسان رضوی

بانک توسعه تعاون در قالب تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه به ایجاد و تقویت کسب‌وکارهای خرد در شهرستان تاریخی باخرز خراسان رضوی کمک می‌کند.

 • 33

از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان دریغ نخواهیم کرد

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در بازدید از گروه صنعتی زر اعلام کرد: در سال جهش تولید از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان دریغ نخواهیم کرد.

 • 30

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

 • 38

حمایت۱۰۲۰میلیاردی از مرکزلجستیک وپایانه صادرات محصولات کشاورزی

بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی در استان مازندران راه اندازی شده است.

 • 30

ایده‌ نو بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعی» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متقاضیان می‌توانند با پس‌انداز مبالغ اندک خود به‌صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

 • 41