افزایش ۸۰ درصدی پرداخت سرمایه در گردش در راستای رونق تولید

افزایش ۸۰ درصدی پرداخت سرمایه در گردش در راستای رونق تولید

مدیر عامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ در راستای تحقق شعار رونق تولید، مبلغ ۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 23:21

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن در نشست یاد شده که روز هفتم مهرماه به مناسبت سالروز تأسیس این بانک با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و فعالان عرصه خبر برگزار شد، مهری افزود: در سال ۹۷ مبلغ ۱۲۷ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی صورت گرفته و وصولی های این بانک در سال گذشته ۷۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال پیش از آن ۶۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مهری با تشریح مانده تسهیلات به تفکیک بخش های مختلف اقتصادی اعلام داشت: مانده تسهیلات در بخش صنعت و معدن ۷۹.۵ درصد، در بخش صادرات ۸.۸ درصد، در بخش بازرگانی و خدمات ۵.۸ درصد و در بخش کشاورزی ۵.۵ درصد بوده است.

وی در خصوص فروش سهام، اموال مازاد و تملیکی این بانک اعلام داشت: این بانک در سال ۹۷ اقدام به واگذاری سهام، املاک مازاد و تملیکی به مبلغ ۳ هزار و ۵۸ میلیارد ریال نمود که در سال ۹۸ نیز این واگذاری ها با جدیت دنبال می شود.

وی در خصوص ارزش سهام این بانک در بازار سرمایه اضافه کرد : ارزش سهام شرکتهای آتیه دماوند، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی و لیزینگ صنعت و معدن در سال جاری از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده و به عنوان نمونه ارزش سهام شرکت صنایع شیمیایی ایران نسبت به سال گذشته ۲۴۵ درصد رشد داشته است.

مهری در ادامه و در تبیین اهداف و برنامه های این بانک افزود: اهم برنامه های بانک برای تحقق اهداف پیش بینی شده شامل استقرار بانکداری دیجیتال، حاکمیت شرکتی، توانمندسازی سرپرستی‌های استانی و شرکت‌های ابزاری برای ارایه خدمات بهتر، کاهش سهم پرتفوی تسهیلات ارزی نسبت به تسهیلات ریالی، تلاش جدی به منظور وصول مطالبات غیرجاری بانک و فروش سهام، املاک و دارایی‌های مازاد می باشد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خصوص اولویت های این بانک در تامین مالی طرح های تولیدی یادآور شد: سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی برای تأمین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز در اولویت پرداخت قرار دارد و در مرحله بعد تکمیل پروژه‌های ایجادی نیمه تمام و حمایت از طرح‌های صادرات‌محور، دانش بنیان و Start up در بخش صنعت و معدن از اولویت برخوردارند.

مهری با بیان اینکه بانک صنعت و معدن ۵۱ طرح نیروگاهی را تامین مالی کرده است، اظهار کرد: بخشی از این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده و برخی هم در حال انجام است و از سوی دیگر این بانک تامین اعتبار ریلی و خرید هواپیما را نیز انجام داده است.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای بانک‌داری دیجیتال در بانک صنعت و معدن، تصریح کرد: ۵۵ شعبه این بانک در سطح کشور به فعالیت مشغولند و گسترش بانکداری دیجیتال به این معناست که از این طریق در هر صنعتی در کشور شعبه مجازی خواهیم داشت.

وی در خصوص به روز رسانی ، پویائی و کارآمدتر نمودن ساختار این بانک توضیح داد: بانک صنعت و معدن به منظور تمرکز زدایی از فعالیت های بانکی و کوتاه کردن فرایند اعطای تسهیلات در راستای مشتری مداری اقدام به تفویض اختیارات به روسای شعب کرده است که مهم ترین آنها در قالب سیاست های اعتباری بانک در آغاز سال ۱۳۹۸ ابلاغ شده است. این تصمیم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید مزین شده بیانگر عزم این بانک برای تحقق شعار یاد شده است.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: عدم کفایت سرمایه و میزان مطالبات ارزی از چالش‌های عمده این بانک است. مهری خاطرنشان کرد: تجهیز منابع از طریق خطوط اعتباری بلندمدت و ارزان قیمت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سپرده‌گذاری ریالی صندوق توسعه ملی، استفاده از ابزارهای نوین تامین منابع نظیر صکوک، اوراق مرابحه و گواهی سپرده، افزایش منابع سپرده‌ای بانک در تعامل با مشتریان بزرگ و با استفاده از ظرفیت شعب و بانکداری شرکتی و فروش سهام، اموال مازاد و تملیکی توسط کارشناسان بانک صنعت و معدن با جدیت پیگیری می شود.

در این نشست اصغر پاک طینت عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن اظهار داشت: این بانک در راستای انجام مسؤلیت اجتماعی، به ایجاد زیرساخت های تولید و اشتغال در کشور می پردازد و علاوه بر آن تعدادی بیمارستان، مؤسسه انتقال خون و مدرسه احداث کرده و در حوادث غیر مترقبه مانند زلزله کرمانشاه نیز به یاری مردم شتافته است.

حسین عسکری عضو هیات مدیره این بانک نیز از انعقاد قرارداد همکاری با بانک شهر خبر داد و افزود: برای همکاری مشترک با بانک ملت مذاکراتی در حال انجام است تا با استفاده از پوشش مناسب شعب این بانک ها در سطح بانکداری خرد نیز خدمات مطلوب به مشتریان ارائه شود.

عسکری در مورد حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان عنوان داشت: قراردادهایی با صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین صندوق توسعه ملی در دست انجام بوده و با جدیت دنبال می شود. وی همچنین اعلام کرد : بانک صنعت و معدن با وجود تعداد کم شعب در کشور توانسته است رتبه سوم را میان بانک ها از نظر پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به دست آورده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی طرح «دست به نقد» بانک گردشگری

بر اساس طرح "دست به نقد" بانک گردشگری، صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بانک بهره مند شوند.

 • 5

آغاز مرحله دوم و اعلام اسامی برندگان مرحله نخست طرح «پایش ۱۴۰۰»

پس از اجرای موفقیت آمیز نخستین مرحله طرح «پایش ۱۴۰۰» با هدف نظرسنجی گسترده از مشتریان بانک ملی ایران، دومین مرحله این طرح از فردا آغاز می شود.

 • 4

اعطای دسته چک به دارندگان چک برگشتی ممنوع است

بر اساس جزییات تازه از قانون جدید صدور چک، دارندگان چک برگشتی علاوه بر محرومیت از دریافت دسته چک جدید، از طیف گسترده‌ای از خدمات در شبکه بانکی محروم خواهند بود.

 • 12

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 25

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 25

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 26

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 23

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 20

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 19

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 35

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 31

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 31

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 25

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 26

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 21

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 23

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 25

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 22

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25