افزایش ۴۲ درصدی جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک سرمایه

افزایش ۴۲ درصدی جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک سرمایه

طبق گزارش‌های منتشر شده، بانک سرمایه با ۱۸۳ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال سپرده، سهمی معادل ۳.۷ درصد از کل بانک‌های خصوصی کشور را به خود اختصاص داده است.

چهارشنبه 1 اسفند 1397
امین فتحی

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، گزارش فعالیت و وضع عمومی بانک سرمایه برای سال منتهی اسفند ۹۶ منتشر شد تا گامی دیگر به سوی شفاف‌سازی برداشته شود. سرمایه یک بانک و دارایی‌های آن، مهم‌ترین عامل اثر گذار بر بهبود فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی است. سرمایه یک بانک جایگاه آن را در صنعت بانکداری جهانی مشخص می‌کند و سلامت و امنیت آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

بانک «سرمایه» در سال ۸۴، ۳ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال سرمایه اولیه داشته که تمامی آن پرداخت شده و در سال ۹۳ با افزایش این رقم، سرمایه بانک به ۴ هزارمیلیارد ریال رسیده است. همچنین تا پایان سال ۹۶، سهم اشخاص حقیقی از سهامداران بانک سرمایه، ۵۰.۶ درصد بوده و سهم اشخاص حقوقی ۴۹.۴ اعلام شده است.

گفتنی است بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بانک سرمایه با ۱۸۳ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال سپرده، سهمی معادل ۳.۷ درصد از کل بانک‌های خصوصی کشور را به خود اختصاص داده است. حالا گزارش‌های مالی و صورت‌حساب‌های منتشر شده در جهت شفاف‌سازی منتشر شده است. در این گزارش آمده است که اهم ضوابط و مقررات وضع شده طی سال مالی مورد گزارش( ۱۲ ماه منتهی به اسفند۹۶)، که تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر فعالیت بانک داشته، بسته سیاستی و نظارتی بانک مرکزی ایران است که الزام به یکسان‌سازی نرخ سپرده‌های دریافتی و نرخ تسهیلات اعطایی و اعطای تسهیلات در بخش‌های مختلف اقتصادی با نرخ‌های مندرج در این بسته است.

بر این اساس گزارش منتشر شده، زیان خالص گزارش شده در سال مورد بحث، ۵۵۲۶۱۱۹۲ میلیون ریال است و جمع درآمدهای مشاع ۱۷۹۰۵۷۴۵ میلیون ریال برآورده شده است. این گزارش می‌گوید که کل منابع دریافتی بانک، در پایان سال ۹۶، ۱۸۹۵۱۱۶۳۲ میلیون ریال بوده با وجود کاهش تعداد سپرده‌های دیداری، سپرده‌های قرض‌الحسنه پس انداز و مشابه ۴۲ درصد افزایش پیدا کرده و از ۸۵۶ هزار و ۹۹۷ میلیون ریال به یک میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۴۵ میلیون ریال رسیده و این برگ برنده‌ای برای بانک سرمایه به شمار می‌رود.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت سکه، طلا و ارز در روز سه‌شنبه

قیمت دلار در حالی امروز در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید که قیمت‌ طلا، سکه و ارز هم مثل روز گذشته روند کاهشی طی کرد.

 • 3

افتتاح هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شیراز

هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیر عامل کارگزاری، عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، جمعی از مدیران بیمه ایران استان فارس و رئیس انجمن صنفی استان، افتتاح شد.

 • 3

عضویت درطرح خریدآنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد

تولیدکنندگان بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین معتبر با عضویت در طرح خلاقانه‌ی «خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد» می‌توانند تولیدات و محصولات خود را با تضمین و بدون ریسک به فروش برسانند.

 • 4

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

 • 1

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

پوند انگلیس از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده است.

 • 2

اردوغان: کاهش جدی نرخ بهره در راه است

رئیس جمهور ترکیه از کاهش گسترده نرخ بهره در این کشور خبر داد.

 • 2

چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر سودجویی در حوزه ارز دارو و عدم ورود برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع علی‌رغم دریافت ارز دولتی، نایب‌رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، تاکید کرد: اگر شرکتی که ارز گرفته بخشی از کالاهایش را وارد چرخه توزیع نکرده است، به این دلیل است که کالایش یا هنوز در پروسه وار ...

 • 3

دومین عرضه بلوکی سهام دولت هم خریدار نداشت

مدیر کل دفتر بازاریابی و واگذاری بنگاه‌های سازمان‌های خصوصی سازی اعلام کرد: عرضه بلوکی ۲۰ درصد سهام پالایشگاه نفت شیراز به عنوان دومین عرضه بلوکی شرکت‌های دولتی، مشتری پیدا نکرد.

 • 4

موانع داخلی در بازرگانی خارجی

امیر علیزاده/ کانون بانک‌های ایرانی در اروپا - فرانکفورت ...

 • 4

خط قرمز ریالی بانک مرکزی

دنیای اقتصاد : ...

 • 8

نفت ۶۷ دلاری شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی با ۳۱ سنت افزایش به ۶۷.۰۳ دلار در هر بشکه رسید.

 • 3

راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

 • 22

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

 • 17

افزایش سرمایه بانک‌ها شتاب‌دهنده رونق تولید است

رییس هیات مدیره بانک دی در بازدید از هلدینگ توربو کمپرسور نفت (OTC) بر تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های کلان ملی و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد.

 • 15

عملکرد بانک صادرات زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرد

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملکرد مثبت بانک صادرات اشاره کرد و گفت: عملکرد مالی این بانک با ارتقای قابل توجهی مواجه شده و زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است.

 • 12

وزیر جهاد کشاورزی در حضور رییس جمهور از بانک کشاورزی قدردانی کرد

وزیر جهاد کشاورزی از بانک کشاورزی به دلیل پرداخت تسهیلات برای توسعه سرمایه گذاری و رونق تولید در استان خراسان شمالی قدردانی کرد.

 • 13