افت شاخص سهام پس از رکوردشکنی‌های متوالی

افت شاخص سهام پس از رکوردشکنی‌های متوالی

امروز سه‌شنبه شاخص کل بورس تهران پرنوسان ظاهر شد و در حالی که طی دقایق ابتدایی بر مدار مثبت قرار داشت و رشد حدود ۹۸۰ واحدی را تجربه کرده بود، در ادامه از سقف روزانه خود بازگشت و در نهایت با کاهش ۱۰۱۲ واحدی، به کانال ۲۳۸ هزار واحد عقب نشست.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 2:29

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین، بورس تهران امروز را با افت شاخص کل به پایان رساند تا پس از رکوردشکنی‌های متوالی کمی به استراحت بپردازد. طی معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس تهران پرنوسان ظاهر شد و در حالی که طی دقایق ابتدایی بر مدار مثبت قرار داشت و رشد حدود ۹۸۰ واحدی را تجربه کرده بود، در ادامه از سقف روزانه خود بازگشت و در نهایت با کاهش ۱۰۱۲ واحدی، به کانال ۲۳۸ هزار واحد عقب نشست. این بیشترین افت شاخص سهام از ۱۱ خردادماه به حساب می‌آید. در این شرایط همانند تمامی زمان‌هایی که شاخص سهام منفی می‌شود، فعالان بازار به دنبال دلیل این افت بودند. در این میان عده‌ای اجرایی شدن قانون مدیریت ریسک را دخیل می‌دانستند و عده‌ای دیگر اصلاح طبیعی و شناسایی سود از سوی معامله‌گران را مهمترین علت روند منفی بازار قلمداد می‌:ردند.

امروز فعالان سهام شاهد احرایی شدن قانونی در خصوص مدیریت ریسک بودند. قانونی که بر اساس آن شرکت‌های کارگزاری از ساعت ۱۱:۳۰ به بعد هر روز اجازه تخصیص اعتبار روزانه به مشتریان خود را دارند. در حالی بسیاری از فعالان، این قانون را مسبب ایجاد محدودیت در بازار و در نتیجه کم‌رمق شدن معالات قلمداد می‌کردند که به عقیده بسیاری از کارگزاری‌ها به دلیل ایجاد شرایط خاص برای مشتریان بزرگ‌تر با گردش مالی بالا در کارگزاری‌های مختلف، این قانون صرفا برای مشتریان خرد ایجاد محدودیت کرده و تاثیری در نحوه تخصیص اعتبار به مشتریان بزرگ‌تر نخواهد داشت.

به هر حال به نظر می‌رسد رشد سریع قیمت‌ها در روزهای اخیر و به دنبال آن شناسایی سود از سوی معامله‌گران مهمترین دلیل افزایش فشار فروش در بازار بوده است. در این شرایط شمار زیادی از فعالان بازار منتظر گزارش‌های فصلی و عملکرد خرداد شرکت‌ها هستند. امری می‌تواند تقویت تقاضا در بازار را به دنبال داشته باشد.

بانکی‌ها اما امروز روندی متفاوت از بازار را در پیش گرفتند. معاملاتی که عمدتا متاثر از انتشار صورت‌های مالی سال گذشته بانک پاسارگاد و متعاقبا افشای مبانی و مبلغ تسعیر ارز بانک طی روز گذشته بود. این مهم سبب شد تا شاهد صف خرید طولانی در سهام این بانک طی معاملات روز جاری باشیم. امری که نشان داد سود ۵۴ تومانی این بانک برای سال گذشته فراتر از انتظار اهالی سهام بوده است.

در مجموع امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات ایران، شرکت ارتباطات سیار ایران که طی روزهای گذشته بازویی قدرتمند در رشد شاخص سهام بودند، بیشترین فشار را بر این نماگر تحمیل کردند. در مقابل اما سهام شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خارک مانع از افت بیشتر شاخص سهام شدند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6