افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار

افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار

ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار با حضور مسؤلان استانی و شهرستانی و به صورت ارتباط برخط با مدیرعامل این بانک به افتتاح و بهره برداری رسید.

چهارشنبه 11 تیر 1399 ساعت 17:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، در مراسم افتتاح این شعبه دکتر حسین مهری مدیرعامل این بانک با تبریک به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا (ع) ، روز صنعت و معدن و تقدیر و تشکر از مسؤلان و دست اندرکاران ساخت و افتتاح شعبه یاد شده اظهار داشت: از تلاش تمام افرادی که ما را یاری کردند تا در کمترین زمان ممکن عملیات ساخت این مجموعه را در شرایط شیوع ویروس کرونا و با توجه به مشکلات و محدودیت هایی که وجود داشت، به اتمام برسانیم تقدیر و تشکر می کنم.

دکتر مهری با اشاره به مزین شدن سال ۹۹ با شعار جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای شهر سبزوار، طرح های مهمی در این منطقه در دست اجراست و امیدواریم با تعامل مناسب با مسؤلان استانی و تمامی همکاران در مجموعه این شعبه جدید الافتتاح، شاهد رشد و شکوفایی صنعتی منطقه باشیم.

وی افزود: در بررسی و پذیرش طرح های پیشنهادی در سبزوار و مناطق همجوار به اقلیم منطقه و مزیت های اقتصادی موجود توجه ویژه ای داریم و با توجه به منابع فراوان مواد خام و انرژی، فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در طراحی و توسعه صنایع شیمیایی و فلزی در این منطقه فراهم است.

دکتر مهری ادامه داد: جهش تولید در صنعت پتروشیمی با تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی محقق خواهد شد و ظهور پارک‌های معدنی و شیمیایی به عنوان بخشی از روند پیشرفت و بازسازی صنعت پتروشیمی، یک مدل تجاری است که تأمین‌کنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان مواد معدنی و شیمیایی، ارائه‌دهندگان زیر ساخت و خدمات و سایر شرکت‌ها را در یک سایت واحد گرد هم می آورد.

دکتر مهری یادآور شد: امروزه نگاه زنجیره‌ای به صنایع مختلف مورد توجه قرار گرفته است و صنایع مختلف به دنبال جایگزین کردن کارخانه‌ها و واحدهای مستقل با زنجیره‌های یکپارچه و به دنبال آن افزایش بهره وری، رقابت و سود هستند که در این راستا طرح پارک معدنی و شیمیایی سبزوار با حمایت این بانک در حال اجرا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه صنایع فلزی نیز شرکت فولاد سبزوار از جمله طرح های بزرگ در حال اجرا در شهر سبزوار است که توسط بانک صنعت و معدن تأمین اعتبار شده و اشتغال و ارزش افزوده بالایی را به دنبال خواهد داشت.

این مدیر ارشد بانکی عنوان داشت: توسعه هوشمند به عنوان استراتژی برتر در بخش صنعت و معدن کشور مدنظر قرار دارد و دراین مسیر افزایش ظرفیت تولید و کیفیت و ارزش محصولات از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است با جایگزینی واحدهای چند محصولی به جای واحدهای تک محصولی درصد ریسک در صنعت را کاهش داده و ارزش آفرینی کنیم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن که به صورت آنلاین با حاضران در این نشست در ارتباط بود، عنوان کرد: توسعه یافتگی مناطق و ایجاد زیرساخت از ارکان توسعه پایدار است که برای دستیابی به آن نهادهای تأمین مالی نقش ویژه ای بر عهده دارند و امکان دسترسی تولیدکنندگان، کارآفرینان و صنعتگران به ابزارهای تأمین مالی و بازارهای منطقه ای و فرا منطقه ای در شرایط رقابتی اهمیت بسیاری دارد.

وی خاطر نشان کرد: بانک صنعت و معدن به عنوان یکی از مهمترین نهادهای تأمین مالی که در توسعه و آبادانی کشور جایگاه ارزشمندی دارد، توانسته با رویکردی مشتری محور در ارزش آفرینی برای مشتریان موفق باشد.

دکتر مهری تأکید کرد: وجود کارگزاری در محل شعبه در شرایطی که اقبال عمومی به سمت بورس و بازار سرمایه وجود دارد، یک الزام است که سبب هدایت نقدینگی به فعالیت های مولد خواهد شد و ایجاد لیزینگ و صرافی نیز با تکمیل سبد خدمات موجب تسهیل و تسریع در روند فعالیت ها خواهد شد.

وی اعلام داشت: هدف از تمرکز این شرکت های ابزاری تحقق مشتری محوری و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به مشتریان برای کاهش هزینه تمام شده محصولات است. مدیرعامل این بانک از طرح های توسعه صنایع خراسان، داروسازی طاها، بوستان الیاف، اسرار پویای شرق، پارس هستی آسیا به عنوان دیگر پروژه های مهم این منطقه نام برد که با تأمین مالی این بانک پیشرفت فیزیکی ۸۰ تا ۱۰۰ درصد داشته و به مرحله راه اندازی رسیده و یا در شرف بهره برداری می باشند.

در این جلسه غلامرضا حسن زاده مدیر بانک صنعت و معدن در استان خراسان رضوی در خصوص مراحل ساخت و بهره برداری شعبه اعلام داشت: شعبه سبزوار در زمینی به مساحت ۴۶۰ متر با زیربنای ۱۲۰۰ متر در سه طبقه شامل شعبه بانک و بخش اداری آن، کارگزاری، صرافی و لیزینگ به بهره برداری رسید که بدون شک بدون همکاری و تعامل مناسب امکان پذیر نبود.

در این مراسم احمد برادران معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار بیان داشت: مدیران بانک صنعت و معدن با عملکرد مطلوب و افزایش اختیارات شعب بیش از انتظار عمل کرده اند و میزان تسهیلات قابل توجهی را در اختیار طرح های این منطقه قرار داده اند.

بهروز محبی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به نقش این بانک در تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی کشور اظهار داشت: این منطقه ظرفیت زیادی برای گسترش صنایع مختلف بخصوص صنایع معدنی دارد که با تخصیص به موقع تسهیلات و ایجاد واحدهای دارای توجیه اقتصادی می توان شاهد درآمدزایی و اشتغالزایی برای عموم مردم بود.

علی اصغر عنابستانی دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس تصریح کرد: یکی از الزام های جهش تولید جذب سرمایه است و این منطقه با وجود ظرفیت و پتانسیل های فراوان نیازمند جهشی بزرگ در سرمایه گذاری در حوزه تولید است که با افتتاح این شعبه و وجود صرافی، کارگزاری و لیزینگ در آن امکان جذب و بهره برداری از این سرمایه ها امکانپذیر خواهد شد.
در حاشیه این مراسم با اهدای تندیس بانک صنعت و معدن از پیگیری های معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار تقدیر شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

آغاز رسمی معاملات شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس

بورس اوراق بهادار تهران از پذیرش و درج نماد شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی خبر داد و اعلام کرد : با این اتفاق معاملات این شرکت ها در بورس تهران از فردا یکشنبه ۱۹ مرداد ماه رسما آغاز می شود.

 • 36

پیام تبریک مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت عید سعید غدیرخم

مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت عید غدیرخم پیام تبریکی صادر کرد.

 • 35

تغییر ساعت معاملات بورس تهران

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد : از هفته آینده، معاملات بورس در دو زمان مشخص انجام می‌شود.

 • 33

ریزش سراسری بورس های اروپایی

برخلاف شاخص های آمریکایی، شاخص های بورسی مهم اروپا یکدست قرمز شدند.

 • 42

بانک سامان به مجمع می رود

بانک سامان زمان برگزاری عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 51

پروژه تکمیل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تکمیل می شود

مدیریت شعب استان یزد در تکمیل پروژه ساختمان اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان مشارکت کرد.

 • 38

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر

اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، در پیامی فرا رسیدن عید سعید غدیر و آغاز امامت و ولایت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) را تبریک گفت.

 • 42

کاهش آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور

رئیس کل گمرک ایران گفت: با بررسی آمار تجارت خارجی کشور می‌توان گفت، آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور در حال کمرنگ شدن است.

 • 37

انجام تشریفات گمرکی باصحت سنجی اطلاعات با کد رهگیری بانک

سخنگوی گمرک سازوکار جدید برای حل مشکل ترخیص کالاها به ویژه کالاهای فسادپذیر، در برهه زمانی که سرویس استعلام ثبت سفارش وزارت صمت دچار مشکلاتی شده را تشریح کرد.

 • 35

لیزینگ کارآفرین هم بورسی شد

با همت وتلاش مدیران شرکت لیزینگ کارآفرین، این شرکت مجوز ورود به بورس را دریافت کرد.

 • 25

الزام بانک ها به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.

 • 36

مرکز عملیات امنیت (SOC) و احراز هویت چند عاملی رونمایی می شود

با توجه به ضرورت ارتقاء سطح امنیت اطلاعات در بازار سرمایه و حفاظت از منافع و اطلاعات سرمایه‌گذاران و مخاطبان بازار سرمایه جلسه‌ای دراین خصوص تشکیل شد.

 • 7

بانک تجارت از زیان به سود رسید

بانک تجارت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که زیان هر سهم ۲۵ اعلام شده بود، از سودسازی در هر سهم حکایت دارد.

 • 33

توقف ۴ نماد بانکی در بورس/ ۴۰ نماد ممنوع المعامله هستند

انتشار آخرین لیست نمادهای متوقف شده در تالار شیشه ای از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می دهد که در میان ۴۴ نماد متوقف شده، ۴ نماد بانکی نیز حضور دارد.

 • 27

سهام ۴ شرکت دولتی واگذار می شود

سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های ۱۵ درصدی سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان و نیز بلوک ۱۲.۳۱درصدی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را واگذار می کند.

 • 23

با نرخ ترجیحی به مرغداران برای احیاء و توسعه مرغ لاین آرین

بانک کشاورزی با هدف حمایت از طرح احیا و توسعه مرغ بومی نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیهی به این مرغداران پرداخت می کند.

 • 24

تثبیت شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۳۹۰۰۰ واحدی در کانال دو میلیون واحدی تثبیت شد و به ۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

 • 34

پرداخت روزانه ۳میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری دربانک ملی

بانک ملی ایران روزانه بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه رفع احتیاجات ضروری از محل منابع قرض‌الحسنه خود در چهار ماه نخست امسال به متقاضیان پرداخت کرده است.

 • 38

جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام بانک سینا

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام شرکت بانک سینا به صورت عمده «غیر مدیریتی» را اعلام کرد.

 • 40

رئیس جدید اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه رییس اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام با حضور مدیر امور شعب منطقه یک کشور، رئیس اداره کل سرمایه انسانی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

 • 36