اعزام ۲۲۸۰۰دانشجوبه عتبات درسال گذشته/ پرداخت وام به دانشجویان

اعزام ۲۲۸۰۰دانشجوبه عتبات درسال گذشته/ پرداخت وام به دانشجویان

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو به عتبات اعزام شدند، گفت: هم به دانشجو و هم همراه وی که همسرش است هر کدام سه میلیون وام تعلق می گیرد.

سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 21:24

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدرضا فقیهی در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان حج و زیارت، بانک ملت و ستاد عمره و عتبات دانشگاهی گفت: در حال حاضر که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم دستاوردهای زیادی را در این سالها به دست آورده ایم به طوری که در رژیم گذشته، جمعیت کشور نصف امروز بود و تعداد دانشگاهیان نیز ۱۸۰ هزار نفر بیشتر نبود و امروز به برکت انقلاب اسلامی، دو هزار و ۵۰۰ مرکز آموزش عالی در کشور داریم و تعداد دانشجویانمان نیز به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در این سالها رشد علمی بالایی داشته ایم، اظهار داشت: دشمن در بعد فرهنگی و دینی کار خود را شروع کرد و خواست نسل جوان و دانشجویان را از انقلاب جدا کند و در همین برهه از زمان با اعزام دانشجویان به عتبات عالیات و عمراه را آغاز کردیم.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به اینکه در سال ۹۶، ۱۹۱ هزار دانشجو برای اعزام به عتبات ثبت نام کرده اند، خاطرنشان کرد: مانند زمان ثبت نام عمره در سالهای قبل به دلیل تعداد زیاد متقاضیان، قرعه کشی انجام دادیم و اولویت را به افرادی دادیم که تاکنون مشرف نشده بودند.

فقیهی تصریح کرد: در سال گذشته توانستیم با همکاری خوب سازمان حج، بعثه مقام معظم رهبری، شمسا و بانک ملت ۲۲ هزار و ۸۰۰ هزار نفر را اعزام کنیم که ۱۴ هزار نفر از آنها از وام این بانک استفاده کردند.

وی از افزایش مبلغ وام عتبات دانشگاهیان خبر داد و گفت: در حال حاضر برای اعزام های هوایی سه میلیون تومان وام با همکاری بانک ملت پرداخت می شود که البته به همراه هر دانشجو نیز که همسر است نیز سه میلیون وام پرداخت می شود.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار داشت: چنانچه همکاری های عنوان شده نباشد، قطعا ً نمی توانیم دانشجویان را به عتبات اعزام کنیم و امیدواریم با برنامه ریزی و تفاهم جدید تعداد بیشتری از زائران را به عتبات اعزام کنیم. سال گذشته هزار و صد نفر از اساتید دانشگاه که اعضای هیئت علمی بودند، به عتبات اعزام شدند.

کد خبر 4463662
مهناز قربانی مقانکی

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 314

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 92

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 299

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 337

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 299

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 124

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 121

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 120

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 127

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 135

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 117

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 106

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 107

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 104

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 120

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 129

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 113

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 111

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 110

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 110