از احداث مدرسه تا اهدا آمبولانس

از احداث مدرسه تا اهدا آمبولانس

عضو هیأت مدیره بانک رفاه گفت: بانک رفاه در حوزه بهداشت و سلامت، اقدامات خوبی از جمله اهدا آمبولانس، تجهیز بیمارستان ها و ایجاد پایگاه های اورژانس داشته است.

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 14:10

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، حسین رحمتی در مراسم اهدای یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان ابن سینای شهر نورآباد با حضور نماینده مردم شریف سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان بانک رفاه و استان لرستان اظهار داشت: در جوامع امروزی، تعامل بین بنگاه ها، مردم و دولت باعث شده تا مسئولیت های اجتماعی به نحو احسن صورت پذیرد و در جامعه ای که سطح این تعاملات در حد مطلوبی باشد، مسئولیت های اجتماعی به بهترین شکل ایفا  و قطعا" از آثار سوء اجتماعی و زیست محیطی کاسته خواهد شد. از این رو، بانک ها با انجام بهینه مسئولیت های اجتماعی می توانند به منزله یک بنگاه محرک تولید و توسعه اقتصادی کشور مؤثر باشند.

وی به نقش بانک رفاه در ایفای مسئولیت های اجتماعی اشاره و تصریح کرد: بانک رفاه با سابقه درخشان خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی، تعامل سازنده و موفقی با دستگاه ها و سازمان های مختلف در سطح کشور دارد. بانک رفاه با حدود ۶۰ سال سابقه و با توجه به اینکه سهامدار اصلی آن یکی از بزرگترین مجموعه های اقتصادی و اجتماعی کشور یعنی سازمان تأمین اجتماعی و وزارت رفاه است علاوه بر اینکه بار این مسئولیت را برای خودش سنگین تر می داند بحمدالله توانسته است نقش موثری در ایفای مسئولیت های اجتماعی داشته باشد.

رحمتی در ادامه گفت: مسئولیت های اجتماعی فقط کمک کردن به بخشی از نیازهای مردم نیست بلکه اگر در حوزه قوانین و مقررات کسب و کار، به درستی انجام وظیفه کنیم، مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کرده ایم.کنترل و نظارت، تسهیلات باکیفیت، سلامت اداری، سلامت صورت های مالی ، شفافیت در ارائه گزارش گیری و عملکرد و سایر مواردی که می تواند به عملکرد خوب و شفاف منتهی شود، جزئی از مسئولیت اجتماعی به شمار می رود و همچنین مسئولیت های اخلاقی بشردوستانه و توجه به مسائل محیط زیست از بخش های دیگر مسئولیت اجتماعی محسوب می شوند.

ایشان بانک رفاه را به مثابه یک بانک کاملا" تجاری در حوزه های مختلف اقتصادی اعم از تولید، کشاورزی، صنعت، خدمات و بازرگانی و در سطح بانک های مطرح برشمرد و عنوان کرد: بانک رفاه امروز به منزله یکی از شفاف ترین بانک های کشور از لحاظ صورت های مالی و سلامت اداری به شمار می رود. صورت های مالی بانک، حسابرسی انجام شده در سطح بانک، گزارش دستگاه های نظارتی و سودآوری بانک که به صورت کاملا" شفاف و گویا ارائه می شود از دلایل این ادعاست. همچنین بانک رفاه در بخش سلامت اداری با شفافیت، گزارش گیری به موقع، پاسخگویی به سهامداران و... توانسته عملکرد مناسبی را رقم بزند.

عضو هیأت مدیره به پیشینه بانک رفاه در تعامل با کارگران اشاره و تصریح کرد: بانک رفاه روابط بسیار خوبی با حوزه های مختلف اجتماعی به ویژه حوزه کارگری و زیرمجموعه های مرتبط دارد و ماهانه بیش از ۳ میلیون نفر از بازنشستگان عزیز، مستمری خود را از بانک رفاه دریافت می کنند و این بانک قریب به ۳ سال بدون کوچکترین وقفه ای، حقوق مستمری بگیران را پرداخت کرده و موفقیت های امروز بانک نتیجه دعای همین عزیزان و قشرتاثیرگذارکارگر است.

وی در ادامه سخنان خود به برخی از اقدامات بانک رفاه در حوزه مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: بانک رفاه در حوزه سلامت تا کنون تعداد زیادی آمبولانس به مناطق محروم تحویل داده و در ایجاد پایگاه های اورژانس، ساختمان ها و کلینیک های خدمات پزشکی در سطح استان های مختلف کشور، مشارکت داشته و تجهیزات پزشکی زیادی را به نواحی محروم اهدا کرده است.

رحمتی اهدای یک دستگاه آمبولانس به شهرستان نورآباد را گام مهمی در ایفای مسئولیت اجتماعی برشمرد و از اهدای یک دستگاه آمبولانس به بخش سیل زده معمولان از توابع شهرستان پلدختر خبر داد.

در ادامه رستمیان نماینده مجلس شورای اسلامی با قدردانی از عملکرد بانک رفاه به ویژه مدیران ارشد در حوزه مسئولیت های اجتماعی از جمله در سیل های اخیر از بانک رفاه به منزله یک بانک کارآمد و هوشمند یاد کرد و گفت: بانک رفاه بار بزرگی از مسائل اجتماعی کشور را به دوش گرفته و در این زمینه پیشتاز بوده است .

وی افزود: بانک رفاه تنها به سود نمی اندیشد بلکه به سود و خدمت به مردم توأمان می پردازد و یکی از موضوعاتی که بانک رفاه را سرآمد کرده است همین تفکر نو و روزآمدی است که جای قدردانی دارد.

نماینده مردم دلفان و سلسله در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: رویکرد مدیران محترم بانک رفاه نگاهی مردمی و خداپسندانه و یکی از دلایل سرآمدی این بانک، تفکر نو و روزآمدی است که جای قدردانی دارد و باید سرلوحه مدیران بانک قرار گیرد.

وی عملکرد این بانک را در ساخت و تجهیز مدارس مطلوب برشمرد و افزود: نگاه همه جانبه گرا مسئولان بانک رفاه، افکار و سنت حسنه را ترویج می دهد و امیدوارم عملکرد بانک رفاه سرلوحه قرار گیرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 42

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 54

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 49

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 33

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 40

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 32

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 41

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 46

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 39

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 44

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 38

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 44

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 40

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 37

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 37

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 66

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 49

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 44

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39