ابهام درباره ماهیت سهامداران افضل توس بهمراه توضیحات

بینا: یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این‌که بیش از 70 درصد سهام در دو بانک‌ و یک موسسه اعتباری مربوط به یک فرد و یک خانواده است گفت: این موضوع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح خواهد شد.
  • شنبه 22 آذر 1393 ساعت 0:0

اخبار => اخبار بانک‌

ابهام درباره ماهیت سهامداران افضل توس بهمراه توضیحات

یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این‌که بیش از 70 درصد سهام در دو بانک‌ و یک موسسه اعتباری مربوط به یک فرد و یک خانواده است گفت: این موضوع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح خواهد شد.


به گزارش بینا به نقل از ایسنا سیدرمضان شجاعی کیاسری اظهار کرد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی یک نفر نمی‌تواند بیش از 5 درصد سهام یک بانک را در اختیار داشته باشد اما 70 درصد سهام در دو بانک‌ و یک موسسه اعتباری به نام یک فرد و یک خانواده است.


وی اضافه کرد: سوال ما این است که چرا بانک مرکزی بر این مورد نظارت نمی‌کند؟ زیرا مفسده‌هایی که اتفاق می‌افتد از همین طریق شکل می‌گیرد. این موضوع به زودی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح خواهد شد و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


تکذیب اظهارات کیاسری توسط موسسه مالی و اعتباری افضل توس

موسسه مالی و اعتباری افضل توس به اظهارات یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی واکنش نشان داد. روز سه شنبه شجاعی کیاسری نماینده مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با ایسنا نام 2 بانک و یک موسسه را به عنوان بانک ها و موسساتی که پرونده آن ها در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح است، عنوان کرده بود.


در جوابیه موسسه مالی و اعتباری افضل توس آمده است :

با عنایت به مطلب درج شده در صفحه 14 مورخ 93.09.19 آن روزنامه تحت عنوان ( پرونده دو بانک و یک موسسه روی میز ستاد مبارزه با مفاسد ) به نقل از یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و عکس جناب آقای شجاعی کیاسری نماینده محترم ساری و با توجه به عدم صحت موضوع و مطالب درج شده و نحوه انتشار آن، در خصوص این موسسه بدین وسیله موکدا درخواست دارد که طبق قانون مطبوعات، موارد ذیل را برای تنویر افکار عمومی و آرامش خاطر سپرده گذاران و برای جلوگیری از تشویش افکار عمومی درج فرمایید:

موسسه افضل توس دارای تعداد زیادی سهامدار جزء بوده که متشکل از خانواده های شاهد و جانباز و ایثارگر و خادمین آنها می باشند و از سال 1378 در خراسان بزرگ تاسیس و در حال حاضر تحت پوشش بانک مرکزی، مشغول فعالیت است و بر اساس اصل 44 قانون اساسی تمامی سهامداران این موسسه دارای سهام زیر 5 درصد بوده اند بنابر این، این موسسه فاقد سهامدار عمده است. همانطوری که مستحضرید کلیه موسسات و بانک ها از جمله موسسه افضل توس تحت نظارت مستمر و مداوم بانک مرکزی به عنوان تنها مرجع ذیصلاح قانونی در حال فعالیت می باشند و این موسسه نیز با توجه به حسن سوابق و عملکرد مطلوب و مقبول در تعامل کامل با بانک مرکزی و تبعیت از ضوابط و مقررات آن بانک محترم است.

بدیهی است چنانچه اقدامات و عملکرد این موسسه خلاف مقررات و ضوابط بانک مرکزی می بود یقینا از طریق آن بانک محترم اطلاع رسانی و پیگیری قانونی به عمل می آمد.


نظرات

hamidreza 2 سال و 5 ماه و 14 روز پیش / پاسخ

test

ابوالفضل خلج 2 سال و 5 ماه و 0 روز پیش / پاسخ

اینجانب درشعبه عظیمیه کرج افضل توس پس از تایید آقای دکتر جهت سپرده گذاری با سود25درصد ااقدام به افتتاح حساب نمودم اما بعد ار چهار ماه سود23درصد برایم وهرماه به امید رسیدگی ناامید شده ام. برای حل وپرداخت مطالباتم به کجا باید مراجعه کنم

ناصر قانعی از سبزوار 1 سال و 11 ماه و 9 روز پیش / پاسخ

دوسال است برای سهام دار شدن ازمن وکلیه کارمندان پول دریافتکرده اند ولی به هیچکس مدرکی نداده اند ضمنا نظر اقای خلج مبنی براینکه درموقع افتتاح حساب سود بیشتر پشنهاد مدهند و درعمل کمتر واریز میکنند موافقم

حجت زادمهری 1 سال و 10 ماه و 26 روز پیش / پاسخ

من مشتری شعیه فردوسی تربت حیدریه می باشم و از این موسسه رضایت دارم و مشکل خاصی مثل مشکل آقای خلج رو نداشتم و به وعده هاشون عمل کردن.من وقتی دلم میگید به این شعبه مراجعه میکنم و واقعا افراد شادی در این شعبه فعالیت دارند.

دادا 1 سال و 2 ماه و 28 روز پیش / پاسخ

پاسخ ب حجت زادمهری. چه ربطی ب شاد بودن کارمندا داره .. شاد باش. ایشاللا ناراحت نبینیمت. معیار شما اینه ؟

ارسال نظر

ارسال