آغاز به کار مرکز نوآوری بانک تجارت

آغاز به کار مرکز نوآوری بانک تجارت

مرکز نوآوری بانک تجارت با نام پنجره نوآوری تجارت از امروز آغاز به کار کرد.

پنجشنبه 28 آذر 1398 ساعت 4:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، بانک تجارت با تاسیس مرکز نوآوری خود با نام پنجره نوآوری تجارت از امروز اقدامات خود را در زمینه توسعه خدمات مالی فناورانه به صورت گسترده‌تری اجرایی خواهد کرد. هیبت‌اله سمیع معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور سازمان و سرمایه‌گذاری در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: بانک تجارت در طول ۴۰ سال فعالیت خود در اکوسیستم اقتصادی کشور همواره با حمایت از صنایع و کارافرینی نقش‌افرینی کرده است و اکنون با بازسازی ترازنامه بانک و بهبود آن در آستانه تحولات بزرگ در بسترسازی محیط کسب و کار قرار گرفته است.

سمیع با تاکید بر اینکه تجربیات صنعت بانکداری در دنیا نشان می‌دهد که بانک‌ها دیگر با مدل سنتی قادر به رقابت نیستند و امروزه تحول و مدل کسب و کار یک انتخاب نیست بلکه یک اجبار است، ادامه داد: تحول هوشمند نه تنها ارائه محصولات خاص به مشتریان بلکه راه حل محوری است و سوپرمارکت‌های مالی، ارائه خدمات تسهیل کننده کسب و کار، خدمات مشاوره‌ای، زنجیره ارزش و راهکارهای ارزش افزوده خدماتی است که با ایجاد این تحول در دستور کار بانک‌ها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با تحول دیجیتال، بانک‌ها از یک طرف با چالش‌هایی چون ناکارامدی خدمات سنتی در شعب، بروزرسانی سیستم قدیمی و مقررات دست و پاگیر مواجه هستند و از طرفی انتظارات مشتریان تغییر کرده است، افزود: در این شرایط استارتاپ‌ها و فین‌تک ها توانسته‌اند بازار خوبی پیدا کنند و هرچند بانک‌ها در ابتدا آنها را به رسمیت نمی‌شناختند اما اکنون همکاری خوبی با یکدیگر دارند.

معاون مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به اینکه براساس تحقیقات یک موسسه بین‌المللی ۶۴ درصد مشتریان بانک‌ها از حداقل یک پلتفرم مالی استارتاپی استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: نقش و جایگاه این گروه در مدل کسب و کار بانک تجارت نیز پررنگ‌تر شده است.

سمیع با اشاره به کلان‌پروژه‌های بانک تجارت تصریح کرد: در کنار کلان پروژه خدمات آی تی که با همکاری بانک و شرکت خدمات انفورماتیک انجام شده است، تحول دیجیتال یکی دیگر از کلان پروژه‌ها است که در حال حاضر نقشه آن تدوین شده و اهدافی چون زیرساخت‌های بانکی، بانکداری باز، امنی چنل و توسعه فین‌تک‌ها را به منظور تسهیل و شخصی‌سازی ارائه خدمات به مشتریان در دستور کار دارد.

وی یادآور شد: کمیته راهبری کسب و کارهای مبتنی بر فناوری نوین سال گذشته در بانک شکل گرفت و دستاوردهای خوبی در زمینه بانکداری دیجیتال، بانکداری باز، بانکداری اجتماعی، تاسیس شرکت‌های کسب و کاری بانک، ورود به پروژه رمزارز ققنوس و ایجاد پنجره نوآوری تجارت داشته است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 17

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 16

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 14

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 14

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 15

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 13

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 14

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 12

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 14

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 14

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 24

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 27

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 26

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 23

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 21

سقف انتقال وجه، از طریق بانکداری مجازی بانک‌پاسارگاد افزایش یافت

بانک‌پاسارگاد جهت رفاه حال مشتریان، سقف پیش‌فرض برای انتقال وجه به سایر حساب‌ها و یا حواله بین بانکی را برای تمام کاربران اینترنت بانک با رمز ثابت و دوعاملی، به مبلغ۵۰ میلیون ریال افزایش داد.

 • 20

آگهی پرداخت سود سهام بانک کارآفرین

با توجه به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین (شرکت سهامی عام) در تاریخ ۳۱ تیر ماه، سود سهام عملکرد سال مالی ۱۳۹۸ از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه به شرح ذیل واریز خواهد شد:

 • 20

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین در تاریخ ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 20

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 21

بانک ملی ایران به فکر سلامتی شماست

بانک ملی ایران به همه مشتریان خود توصیه می کند در صورت ضرورت مراجعه حضوری به واحدها، رعایت پروتکل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

 • 18