صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: پیشنهاد بانک مسکن برای بافت فرسوده 340 هزار میلیارد تومان کل تسهیلات بانکی، 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن
بینا: طبق اعلام بانک مرکزی و اعضای حاضر در شورای پول اعتبار، جلسه هفته جاری شورا به تصمیم گیری در مورد سود بانکی اختصاص خواهد داشت؛ موضوعی که بانکها در مورد نرخ‌های آن به توافق رسیده و مدیران بانکی و اقتصادی با وجود استقبال از این توافق برای پذیرش آن شرط گذاشته اند.
بینا: در حالی که بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون بودجه باید 25 درصد تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یابد، سال 93 فقط 7.5 درصد از کل تسهیلات بانک‌ها به این بخش اختصاص یافت.
بینا: یک مدیر ارشد روسی مدعی شده است که حدود دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی در یکی از بانک‌های روسی وجود دارد. گویا این بانک از نمایندگان شرکت نفت و بانک مرکزی ایران جهت مذاکره در این باب و سفر به روسیه دعوت کرده‌ است.
بینا: اولین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی تهران از ساعت هفت صبح امروز آغاز و در آن هیات رئیسه جدید اتاق تهران انتخاب شد.
بینا:مدیرعامل بانک مسکن از اعلام آمادگی بانک مسکن برای افتتاح حساب‌های امانی پیش‌فروش مسکن ادر هفته آینده خبر داد و گفت: بانک مسکن خود را نسبت به انجام سیاست‌های کلان اقتصادی کشور در حوزه مسکن متعهد می‌داند.
بینا:​سامانه همبانک صادرات ایران(کد #٧١٩* ) با استقبال هموطنان مواجه شده به گونه ای که در اسفند ماه سال ٩٣ تعداد ٩ میلیون و ٢٣٨ هزار تراکنش موفق از طریق این سامانه به ثبت رسیده است.
بینا: مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ را منتشر کرد. بر این اساس، نرخ تورم فروردین به ۱۴.۵ درصد رسیده است.
بینا: می‌گویند سوئیفت به شبکه بانکی ایران برگشته و یکی از بانک‌های خصوصی از این ابزار بین‌المللی و ارتباط بین بانکی بهره‌مند شده است. آیا سوئیفت تا قبل از توافق نهایی هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 به شبکه بانکی برمی‌گردد؟
بینا: معمای سه ضلعی کاهش نرخ سود بانکی با نزدیک شدن به نشست سه شنبه این هفته شورای پول و اعتبار حکایت از تلاش‌ها برای نفع‌بری هرکدام از سه ضلع از این ماجرا دارد. سرانجام برنده نهایی کدام ضلع خواهد بود؟
بینا: دبیرکل کانون کارگزاران بورس معتقد است: هش نرخ سود بانکی نباید به یکباره انجام شود چراکه هزینه‌زاست و ممکن است باعث شود تا از حجم سپرده های بانکی کاسته شود و حجم بالای نقدینگی به بازارهای موازی مثل طلا و ارز وارد شود. نمی توان در این شرایط اقتصادی و چالش های بازار سهام گفت که با کاهش نرخ سود حتما این نقدینگی رهسپار بازار سهام می شود.
بینا: وزیر اقتصاد در تازه‌ترین اظهارنظر از قطعی بودن کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و تاکید کرد که دولت مصمم است نرخ سود تسهیلات بانکی را سر و سامان دهد. علی طیب‌نیا همچنین از دستگاه قضا خواسته تا با موسسات غیر مجاز برخورد کند.
بینا:مدیرعامل شرکت شاپرک از کاهش 14 درصدی تعداد تراکنش مانده گیری با وضع کارمزد در سال گذشته خبر داد و گفت: پس از دریافت کارمزد تراکنش مانده گیری کاهش داشته و سهم 16.7 درصدی از کل تعداد تراکنش ها را به خود اختصاص داده که حدود 14 درصد کمتر از سال 92 است.
بینا: عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی باردیگر ماهیت و فلسفه بانک مسکن را به چالش کشید و گفت:بانک مسکن باید مشکلات پیچیده مسکن را حل کند، چرا که تسهیلات این بانک برای بخش مسکن ناچیز است. او از بانک مسکن چه می‌خواهد؟
بینا: دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد معتقد است: بازار سرمایه می تواند همزمان با کاهش نرخ سود بانکی، میزبان سرمایه گذاری های جدید شود. به گفته او باید نظارت بر موسسات پولی و اعتباری بیشتر شود.
بینا:دولت قاطعانه باید با بازارهای بیرونی از جمله موسسات مالی و اعتباری که نرخ سود بالایی را پرداخت می کنند، برخورد کند و اگر دولت اقتدار نشان دهد و با مجموعه های رباخوار برخورد کند شاهد استحکام در روند نقدینگی کشور خواهیم بود.
بینا: قوه محترم قضاییه از ابتدای سال جاری میزان دیه را افزایش داد و بدنبال آن میزان تعهدات شرکت های بیمه در بیمه شخص ثالث افزایش یافت و بنا بر تصمیم بیمه مرکزی ج.ا.امقرر گردید شرکت های بیمه بدون افزایش مبلغ حق بیمه و با صدور الحاقیه تعهدات خود را در بیمه شخص ثالث تعدیل نمایند. این مقاله دلایل و تبعات این تصمیم را مورد بررسی قرارداده است.
بینا: با اعلام اخیر بانک مرکزی در سامانه چکاوک، محدودیت وصول ریالی چک‌های یک بانک دیگر برداشته شد و دیگر هیچ بانکی با این ممنوعیت رو به رو نیست.