صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا : رئیس کل بیمه مرکزی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده توسعه و همچنین پرداخت حدود 50 درصد از جبران غرامت فوت به بازماندگان فاجعه منا خبر داد.
بینا : راه‌اندازی بورس ارز از نگاه داخلی و بین‌المللی به ساختار منعطف نیاز دارد به طوری که باید ساعت، زمان، نحوه معاملات و دسترسی‌ها ساختار قابل منعطفی داشته و بین‌المللی باشد.
بینا : آنچه به نام بازار ارز وجود دارد شبه بازاری است که سرنخ آن در اختیار دولت قرار داشته و بانک مرکزی آن را مدیریت می‌کند، به طوری که هرگاه به ریال نیاز داشته باشد ارز کمتری عرضه کرده و در نهایت در جریانی بی رویه و بی منطق موجبات رشد قیمت ارز فراهم می شود.
بینا : با توجه به بهبود حجم معاملات مسکن در ماه گذشته بانک مرکزی اعلام کرده روند بهبود در این بخش دور از انتظار نیست.
بینا : بورس تهران در آبان ماه نیز روندی رکودی خود را ادامه داد و بدون تغییرقابل توجه نسبت به مهر ماه وارد بیست و سومین ماه رکود خود شد.
رئیس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه صادرکنندگان سیگنال مثبت ارزی دولت برای افزایش نرخ دولتی را به خوبی جذب کردند، دلایل موافقت رئیس کل بانک مرکزی با راه اندازی بورس ارز را اعلام کرد.
طی هفته‌های گذشته بانک‌های مختلف کشور با ارسال پیامکی به مشترکان اعلام کرده‌اند که مبلغی معادل 10 هزار تومان بابت یکسال اشتراک پیامکی آنها محاسبه شده و در صورت علاقمندی مشترک برای دریافت این پیامک‌ها، این مبلغ از حساب او کسر خواهد شد. سوالی پیش می آید و آن این است : هزینه هر پیامک بانکی مگر چقدر است ؟
عضو شورای عالی بورس از موافقت این شورا با تاسیس بورس ارز خبرداد و گفت: رئیس کل بانک مرکزی هم موافق راه‌اندازی بورس ارز است.
عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به آغاز معاملات گواهی سپرده کالایی در بورس کالا گفت: گواهی سپرده کالایی به دارندگان کالا این امکان را می‌دهد، کالای خود را به سپرده و اوراق بهادار تبدیل کنند.
مجموع بدهی بخش دولتی به بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان شهریور ماه به رقم 110 هزار و 60 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با اسفند ماه سال قبل 5.8 درصد و شهریور سال گذشته 18.2 درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی چین و بانک مرکزی اتحادیه اروپا طی سال جاری دو مرحله آزمایشی از مبادلات دو جانبه ارزی را کلید زده‌ و به اتمام رسانده‌اند و اکنون در حال آماده سازی شرایط برای آغاز این سیاست پولی بر اساس توافقات پیشین خود هستند.
حجم نقدینگی در پایان شهریور ماه امسال به 872 هزار و 750 میلیارد تومان رسیده که نسبت به مرداد ماه 21 هزار و 950 میلیارد تومان رشد نشان می‌دهد.
مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی نسبت به استفاده از خدمات شرکت‌های ussd غیرمجاز هشدار داد و تعداد کارت‌های صادره در کشور را حدود ۳۴۰ میلیون کارت اعلام کرد.
رئیس کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چنانچه شرکت‌ها در دوران رکود انبارهایشان پر و در پی افزایش تورم انبارهایشان خالی شود و به سود برسند، راه حل رشد اقتصاد نیست.
در پایان معاملات هفته منتهی به ۴ آذر ماه ۱۳۹۴، شاخص کل بورس با ۱۳۷ واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به رقم ۶۲۷۳۴ واحد رسید.
میزان سپرده‌های بانک‌ها در نیمه اول امسال با رشد 100 هزار میلیارد تومانی همراه شد؛ مجموعه 842 هزار میلیاری که عمده آن به سرمایه‌گذاری مدت دار تعلق دارد.
چقدر پول ته حسابتتان دارید؟ می‌پرسید کدام حساب؟! منظورم حسابی نیست که حقوقتان به آن واریز می‌شود و احتمالا نقل و انتقالات مالی‌تان را با آن انجام می‌دهید. کمی بیشتر فکر کنید. حتما یک یا چند حساب پس‌انداز دارید که گوشه‌ای از خانه خاک می‌خورد و به احتمال زیاد اصلا یادتان رفته که روزی چنین حسابی را در بانکی افتتاح کرده‌اید.
دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران در همایش بررسی عملکرد شش ماهه اول سال جاری که با حضور مسئولان ارشد ستاد و صف این بانک در سالن همایش حافظ برگزار شد، با گرامیداشت هفته بسیج