صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: در سال 94 به‌دلیل شرایط موجود چه به لحاظ بین‌المللی و چه به لحاظ کاهش قیمت نفت امکان تامین مالی پروژه‌های اقتصادی کاهش می‌یابد و ازآنجا که صنعت بیمه کاملا تحت تاثیر عوامل برون‌زاست حوزه بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های تمام خطر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
بینا: بررسی آخرین وضعیت شاخص های اقتصادی در سال جاری حاکی از کاهش قیمت سکه و دلار است و با وجود عدم انتشار آمار چک‌های برگشتی شواهد حاکی از افزایش شش برابری سالانه برگشت این سند است.
بینا: با توجه به کسر مبلغ 50000 ریال تحت عنوان آبونمان ساپتا از حساب برخی از مشتریان دریافت کننده سرویس پیامکی بانک ملی ایران در چند روز اخیر، جهت آگاهی مشتریان و تنویر افکار عمومی درخصوص جزئیات و نحوه کسر مبلغ یادشده بانک ملی به ارائه توضیحاتی پرداخت.
بینا: قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که در کوتاه مدت اثر لغو احتمالی تحریم‌ها بر متغیرهای کلان اقتصادی چندان ملموس نخواهد بود گفت: آثار مثبت این تحولات بر متغیرهای اقتصاد کلان از اواخر سال 1394 کاملاً ملموس و محسوس خواهد بود
بینا: طبق اعلام مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، بانک‌ها در سال جاری 20 درصد اضافه بر پیش بینی سال گذشته یعنی نزدیک به 340 هزار میلیارد تومان تسهیلات خواهند پرداخت.
بینا: به منظور تنویر افکار عمومی بانک مرکزی توضیحات زیر را پیرامون افزایش بدهی بانک ها به بانک مرکزی در سال 93 ارائه داد.
بینا: زائران حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) درسالروز بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) تحت پوشش بیمه های عمر، حوادث و مسوولیت قرار دارند.
بینا: وزیر اقتصاد با تاکید به ضرورت افزایش سرمایه بانک‌ها، گفت: اگر افزایش سرمایه بانک‌ها محقق نشود، نه تنها نمی‌توانیم از منابع داخلی استفاده کنیم که حتی از منابع خارجی هم نمی‌توانیم بهره‌مند شویم.
بینا: مدیران بانک ملی سرانجام به این نتیجه رسیدند که بابت ارائه خدمات مبتنی بر پیامک از مشتریان خود کارمزد بگیرند تا بتوانند بخشی از هزینه‌های توسعه خدمات الکترونیکی خود را پوشش دهند. هزینه سالانه پیامکی بانک ملی 10 هزار تومان اعلام شده است.
بینا: حمید تهرانفر، معاون بانک مرکزی همچنان اصرار دارد که بانک مرکزی مسئولیتی در قبال شناسایی موسسات غیر مجاز و لیزینگ‌های بدون مجوز قانونی ندارد. همزمان رئیس پلیس آگاهی کشور می‌گود: بانک مرکزی باید شکایت کند تا نیروی انتظامی با این لیزینگ‌ها برخورد کند. پاسکاری نظارت و برخورد بر فعالیت لیزینگ‌های غیرمجاز چه نتیجه‌ای دارد؟
بینا: رئیس کل بانک مرکزی از شارژ منابع بانک تخصصی صنعت و معدن خبر داد با اشاره به سپرده‌گذاری ریالی و ارزی بانک مرکزی در بانک صنعت و معدن تصریح کرد:بانک مرکزی در حوزه سیاستهای اعتباری کماکان بر تامین مالی سرمایه در گردش واحدهای تولیدی متمرکز خواهد بود.
بینا: بانک مرکزی در واکنش به انتقادها از رشد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی اعلام کرد: تمرکز صرف بر یک متغیر خاص برای تخطئه و یا دفاع از عملکرد اقتصادی دولت صحیح نیست و رشد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی هرچند بخشی از آن مطلوب بانک مرکزی نیست، لیکن فی نفسه عنصری مذموم قلمداد نمی‌شود.
بینا: اسماعیل لـله گانی مدیر عامل بانک صادرات ایران در استان کرمانشاه ضمن بازدید از شعب و دیدار با کارکنان تکریم مشتری و خدمت رسانی حداکثری به احاد جامعه و مشتریان را مورد تاکید قرار داد.
بینا: پایگاه خبری میدل ایست آی انگلستان به نقل از قائم مقام بانک مرکزی ایران اعلام کرد که اقتصاد ایران در صورت توافق هسته ای و لغو تحریم ها، در سال جاری 2 درصد رشد خواهد کرد.
بینا: مدیرعامل بیمه پارسیان با انتقاد از پایین بودن سهم بیمه عمر از دیگر رشته‌های بیمه در ایران تاکید کرد: نسبت خسارت پرداختی بیمه های ایران، بالا و نزدیک به 90 درصد است. به گفته اویارحسین، صنعت بیمه ایران هم اکنون در رتبه 42 جهان قرار دارد.
بینا:: رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه دیدار با خبرنگاران به مردم هشدار داد که فریب شرکت‌های مشاوره وام بانکی را نخورند، وگرنه ضرر می‌کنند. او همچنین در واکنش به افزایش نرخ مبادله‌ای ارز گفت: بانک مرکزی در افزایش یا کاهش نرخ ارز دخالتی نمی‌کند.
بینا: اسماعیل لله گانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران با تاکید بر اینکه دستورالعمل های این بانک در معرض دید مشتریان قرار خواهد گرفت، افزود: مشتریان بایستی بتوانند بدون واسطه و از راههای قانونی و با شفافیت کامل از تسهیلات بانک استفاده کنند.
بینا: مسئولان پست‌بانک ایران و بیمه آسیا در نشست مشترکی برگسترش همکاری‌های متقابل به منظور عملیاتی شدن تفاهم‌نامه منعقده جهت ارائه خدمات بیمه‌ای درسطح کشور به ویژه روستاها و مناطق محروم از طریق دفاترخدمات‌بانکی تأکید کردند.