صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا: رئیس موسسه آموزش عالی بانکداری از وجود ۵۱۸ میلیارد دلار از دارایی های بانک های اسلامی در ایران خبر داد و گفت: برخی برآوردها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۸کل دارایی های بانک های اسلامی بالغ بر ۳۴۰۰ میلیارد دلار خواهد شد.
بینا: وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به کاهش معنا دار نرخ تورم و پیش بینی کاهش نرخ تورم به زیر ۲۰ درصد در سال جاری گفت: شرایط تجدید نظر جدی برای بازنگری در نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی ایجاد شده است.
بینا: بیست ‌و ‌پنجمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی با حضور هیاتی از بانک توسعه اسلامی،وزیر امور اقتصادی و دارایی،رئیس کل بانک مرکزی و استادان حوزه و دانشگاه و تنی چند از صاحب‌نظران برگزار شد.
بینا:قیمت جهانی هر اونس طلا امروز دوشنبه پس از انتشار گزارش مربوط به شاخص تولیدات صنعتی در چین و احتمال اعمال تحریم های جدید اقتصادی اروپا علیه روسیه با افزایش نسبی روبرو شده است.
بینا: این روزها خیابان‌های تهران جولانگاه دلالان پول شده است؛ اسکناس‌های تا نشده و یا تاریخی که در دل خود سودهای چشمگیری را نهان کرده‌اند.
بینا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تخطی بانک ها از اجرای بخشنامه های بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ،گفت: اجرای قانون بانکداری بدون ربا در نظام جمهوری اسلامی یک ضرورت است بنابراین باید از اخذ جریمه دیرکرد در بانک ها که حرام است، جلوگیری شود.
بینا: وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در سال‌های 91 و 92 درآمد ملی کشور 20 درصد کاهش یافت گفت: بانک‌ها نامه های زیادی را درباره پس دادن شرکت‌های ضرر ده واگذار شده بابت رد دیون دولت نوشته و عنوان کرده اند دولت بیاید از ما پس بگیرد.
بینا: با تصمیم دولت مصوبه هیئت امنای حساب ذخیره ارزی اصلاح شد.
گزارش‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد نرخ سود سپرده‌گذاری در بازار بین بانکی از 20 درصد در ابتدای بهمن‌ماه سال قبل به حدود 28 درصد در اواخر مردادماه رسیده است. افزایش این نرخ علامتی است که می‌تواند نشان دهد هزینه استفاده از پول در بازاری که بر مبنای عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، چه رقمی است.
تحلیل نرخ بهره و به‌ویژه تعیین آن نیازمند تحلیل معادلات همزمان پیچیده‌ای است که صرفا با دیدگاه یک معادله و یک مجهول نمی‌توان پاسخی درخور برای آن یافت. پاسخ‌هایی که بر اثر‌ هاله‌ای متمرکز شده است و بسیاری از واقعیت‌های عینی را نادیده می‌گیرد، می‌تواند به اشتباهات غیر‌قابل جبرانی در عرصه سیاست‌گذاری منجر شود.
در حالی که می‌توان دولتیان را درک کرد که بسیار از دستاورد تورمی خود خشنود باشند که توانسته‌اند تورم نقطه به نقطه 44‌درصدی را اکنون به زیر 15 درصد برسانند، اما سوال کلیدی بسیاری از کارشناسان آن است که آیا به‌راستی تورم تک‌رقمی خواهد شد؟
بینا:مدیر عامل بانک تجارت فرا رسیدن هفته بانکداری اسلامی را به فعالان اقتصادی و کارکنان شبکه بانکی کشور تبریک گفت و تاکید کرد : بانکداری اسلامی از شاخه‌های اصلی فعالیت بانک‌های بزرگ جهان است.
بینا: رئیس کل سابق بانک مرکزی با اعلام دلایل سکوت خود در ماه‌های گذشته، روایت جدیدی از بحران ارزی سال 91 که منجر به دو برابر شدن ناگهانی قیمت ارز شد را ارائه کرد و گفت: تعیین نرخ روزشمار برای بانک‌ها توسط بانک مرکزی "شبهه ربوی" دارد.
بینا: همزمان با هفته بانکداری اسلامی ، روابط عمومی بانک تجارت اقدام به انتشار یک نشریه الکترونیک ویژه کارگزاران استانی روابط عمومی سازمانها و شرکتها با عنوان "اختیار-مسئولیت-حرفه ای گرایی " نموده است .
بیمه آسیا به عنوان یکی از شر کت های بیمه برتر دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای معرفی شد.
بینا: خبر کاهش نرخ سود بانکی، در مجموع خبر خوبی برای اقتصاد است و این تصمیم و آثار آن بر اقتصاد مثبت ارزیابی می شود.
بینا: مدیر عامل بانک ایران زمین، به مناسبت فرارسیدن هفته بانکداری از کارکنان پرتلاش این بانک طی پیامی تقدیر کرد.
بینا: مدیر عامل بانک سپه گفت: کلیدی‌ترین مشکل بانک سپه در سال گذشته این بود که به یکباره سرمایه بانک کاهش یافت و حتی در پایان شهریورماه سال 1392 با زیان ایجاد شده نزدیک صفر رسید.
بینا:تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که نشست بانک مرکزی اروپا، تنش های سیاسی بین المللی و انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته آینده خواهد بود.
بینا: جشنواره آوای عیدانه توسط باشگاه وفاداری نوین شرکت پرداخت نوین آرین با شعار: "آوای نوین به گوش می‌رسد"، آغاز شد.