صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با بیان اینکه ماجرای خروج از رکود ممکن است با افزایش قیمت مسکن همراه نباشد و از رکود مسکن خارج نشویم، گفت: اجماع کامل در سطح حاکمیت در خصوص برخورد و ساماندهی مؤسسات مالی غیرمجاز ایجاد شده است.
بینا: پس از سال‌ها طی روند قضایی پیگیری شکایت ایران از رژیم صهیونیستی مبنی بر عدم پرداخت بدهی نفتی پیش از انقلاب این کشور به ایران، دادگاه سوئیس این رژیم را به پرداخت 1.1 میلیارد دلار به ایران محکوم کرده است. وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی اعلام کرده است به دلیل دشمنی با ایران این پول را نمی‌پردازند.
بینا: قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا مبنی بر افزایش نرخ بهره این کشور در سال جاری، 1.60 دلار کاهش یافت و 1204.60 دلار به ازای هر اونس فروخته شد.
بینا: افزایش شاخص کل قیمت کالا و خدمات شهری در اردیبهشت نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 13.7 درصد شد. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل 14.3 درصد است.
بینا: در حالی که 20 روز از مصوبه افزایش تسهیلات خرید کالا و خودرو و 6 روز از مصوبه افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن می‌گذرد، هنوز بخشنامه‌های اجرایی این مصوبات به بانک‌ها ابلاغ نشده است.
بینا: بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از روز سه‌شنبه (٥ خرداد) هر لیتر بنزین معمولی با نرخ ١٠٠٠ تومان و هر لیتر بنزین سوپر نیز با نرخ ١٢٠٠ تومان عرضه خواهد شد. اعتبار سهمیه موجود در کارت‌ها نیز تا شهریور در نظر گرفته شده است.
بینا: حوزة آمار اقتصادی بانک مرکزی در سال گذشته اقدام به تهیة تقویم آماری دقیق و اجرای طرح‌های آماری مطابق با زمان‌بندی تعیین شده کرد.
بینا: در پی بازنشسته شدن رضا سراج مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی، محمد‌علی کریمی جایگزین وی در این سمت شد.
بینا: همزمان با فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و ایام ولادت حضرت ابا‌عبدالحسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و حضرت زین‌العابدین( ع ) و همچنین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر مراسم جشنی با حضور دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل و تنی چند از اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران امور در نمازخانه ادارات مرکزی برگزار شد.
بینا: با حمایت بانک اقتصادنوین، همایش سالانه منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور (FIDIC) در تهران برگزار شد.
بینا: رییس کل بانک مرکزی طی نامه ای به مدیران عامل 5 بانک ، از زحمات مدیران روابط عمومی این بانکها تشکر و قدردانی نمود.
بینا: بر اساس اعلام بانک مرکزی، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در فروردین ۹۴ به عدد ۲۱۹.۶ رسید؛ در ماه مذکور شاخص بهای گروه حمل و نقل نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد افزایش یافت.
بینا: بانک جهانی در جدیدترین گزارش منطقه‌ای خود رشد اقتصادی ۲.۳ و تورم ۲۲درصدی را برای ایران در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی و اعلام کرد هدفمندی یارانه‌ها مشکل کسری بودجه دولت ایران را تشدید کرد.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی طی نامه ای به مدیرعامل بانک صادرات ایران از زحمات روابط عمومی این بانک تشکر و قدردانی کرد.
بینا: وزیر امور اقتصادی و دارایی بر لزوم اعمال قاطعیت در برابر بدهکاران بدحساب بانکی تاکید کرده و در مقابل اعلام کرد که در برابر تولیدکنندگان واقعی کشور با حداکثر مدارا رفتار می‌شود.
بینا:ضو ناظر شورای پول و اعتبار گفت: سقف حقوق مدیران و اعضای هیات مدیره بانک‌ها مشخص شد. به گفته محمدرضا پورابراهیمی، هیچ کس در دولت نباید بیش تر از هفت برابر حقوق یک کارمند عادی حقوق بگیرد. نظر شما چیست؟
بینا: محمد رضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت بزرگترین بدهکار بانکی است، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد منابع بانکی در اختیار افرادی است که قصد بازپرداخت آن را ندارند.
بینا: مدیر عامل بانک حکمت ایرانیان، از برنامه بانک متبوع خود برای افزایش صددرصدی سرمایه این بانک از400 به 800 میلیارد تومان خبرداد و به نسیم گفت که این افزایش سرمایه منوط به تایید آن در مجمع بوده که در اینصورت، بانک حکمت اجازه خواهد داشت ظرف مدت دوسال نسبت به این امر مبادرت ورزد.