صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: معاون ارزی بانک ملی ایران از امکان انتقال وجوه حاصل از صادرات کالا و خدمات به کشور روسیه از طریق میر بیزینس بانک روسیه بدون محدودیت مبلغی خبر داد.
بینا: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با معرفی آمریکا به عنوان بدهکارترین کشور جهان در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد بدهی خارجی ایران در این سال از ۱۰۳ کشور جهان کمتر بوده است.
بینا: مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی گفت: به دلیل اجرای اقدامات گسترده در جهت مبارزه با پولشویی و تهیه زیرساخت‌های آن در کشور و بازتاب آن به مراجع مختلف،‌ ایراد وارده در زمینه عدم کفایت سامانه‌های مبارزه با پولشویی در ایران، به تدریج در بیانیه‌های این نهاد کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر شود.
بینا: طلا در شرایطی هفته قبل را با ریزش حدوداً 23 دلاری به پایان رساند که همچنان از جانب نوسانات دلار و نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره احساس خطر می کند.
آگاهان املاک: رئیس کل بانک مرکزی بر عزم و قاطعیت بانک مرکزی برای مقابله با موسسات اعتباری غیرمجاز تاکید کرد و از بانک‌ها خواست در ارائه خدمات به این گونه موسسات،‌ خود را با سیاست‌های بانک مرکزی تطبیق دهند.
بینا: در حالی کمتر از سه روز دیگر کاهش نرخ سود بانکی در جلسه شورای پول و اعتبار بررسی می شود که به نظر می رسد توافق بانکها برای کاهش نرخ سود سپرده تا 20 درصد از شانس بالایی برای تصویب برخوردار باشد، وزیر اقتصاد نیز در آخرین اظهارات خود از نرخ های مورد نظرش برای سود بانکی رونمایی کرد.
بینا: پرداخت سود سهامداران شرکت پارس توشه مربوط به سال مالی منتهی به پایان اسفندماه٢٣ از طریق شعب بانک صادرات ایران آغاز شد.
بینا: نخستین کنفرانس ملی بازاریابی خدمات با حمایت مالی و حضور مدیران ارشد بیمه آسیا برگزار می شود.
بینا: یکی از مراجع تقلید شعیان با بیان این که بانک‌ها باید از ربا به دور باشند، گفت: کشور با شیوه کمیته امداد اداره نمی‌شود و اختلاس و تبعیض نباید در کشور ما باشد.
بینا: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح "پرداخت وام به مردم برای خرید کالاهای ایرانی" خبر داد و گفت: این طرح به منظور تحریک تقاضای داخلی و رونق تولید در نظر گرفته شده که بر مبنای آن قرار شده تسهیلاتی برای خرید کالا به مردم اختصاص یابد و مبلغ آن از طریق پرداخت وام و اقساط بازپرداخت شود.
بینا: نرخ تورم در پایان فروردین با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل ۱۵.۵ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه با ۰.۳ درصد افزایش ۱۶.۵ درصد محاسبه شد.
بینا: کریستین لاگارد، مدیر کل صندوق بین‌المللی پول، در اجلاس بهاره این صندوق درباره رشد اقتصادی نامتوازن جهان هشدار داد.
بینا: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در پائیز ۹۳ نسبت به فصل مشابه سال قبل صنعت ۱۷.۲ درصد افزایش یافت.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر تدریجی بودن کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی، گفت: مجموع وضعیت قابل قبول آن است که در شرایط تعادلی بالاترین نرخ سود سپرده حدود 2 درصد از نرخ تورم انتظاری بیشتر باشد.
بینا: پیشنهاد بانک مسکن برای بافت فرسوده 340 هزار میلیارد تومان کل تسهیلات بانکی، 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن
بینا: طبق اعلام بانک مرکزی و اعضای حاضر در شورای پول اعتبار، جلسه هفته جاری شورا به تصمیم گیری در مورد سود بانکی اختصاص خواهد داشت؛ موضوعی که بانکها در مورد نرخ‌های آن به توافق رسیده و مدیران بانکی و اقتصادی با وجود استقبال از این توافق برای پذیرش آن شرط گذاشته اند.
بینا: در حالی که بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون بودجه باید 25 درصد تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یابد، سال 93 فقط 7.5 درصد از کل تسهیلات بانک‌ها به این بخش اختصاص یافت.
بینا: یک مدیر ارشد روسی مدعی شده است که حدود دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی در یکی از بانک‌های روسی وجود دارد. گویا این بانک از نمایندگان شرکت نفت و بانک مرکزی ایران جهت مذاکره در این باب و سفر به روسیه دعوت کرده‌ است.