صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا:رییس سازمان بورس و اوارق بهادار تهران از راه اندازی سامانه الکترونیکی گزارش ناهنجاری های بازار خبر داد.
بینا: خبری از مدارک آقای قاضی پور ندارم و او باید مدارکش را ارائه دهد/امیدواریم این مسئله با تعامل و به شکل منطقی حل شود.
بینا: آیت‌الله موسوی بجنوردی در همایش بانکداری اسلامی با بیان اینکه بانک‌های کشور به صورت بالفعل ربا نمی‌گیرند، گفت: آقای سیف مدتی در بحرین بود و چنان نظام بانکداری بحرین را متحول و مرتب کرد که خود بحرینی‌ها از خدمات ایشان تعریف می کردند.
بینا: یک مقام هندی گفت درحالی که واردات ایران از هند کاهش یافته پول نفت ایران که به روپیه در سیستم بانکی هند انباشته شده به بیش از ۴ میلیارد دلار رسیده و به این پول هیچ سودی تعلق نمی گیرد.
بینا:با وجود گذشت ۹ ماه از بسته شدن نماد شرکت بیمه دی و استقرار تیم مدیریتی جدید در این شرکت همچنان نماد بیمه دی در فرابورس متوقف است.
بینا:رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اعمال پیشنهادهای بیمه مرکزی در اصلاح قانون بیمه شخص ثالث،گفت: در صورت تصویب پیشنهادهای بیمه مرکزی در مورد اصلاح بیمه شخص ثالث راننده محوری مبنای تعیین حق بیمه شخص ثالث خواهد شد که بسترهای اجرایی آن نیز در دسترس است .
فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی: علیه احمدی‌نژاد رأی دادیم/ اگر رئیس‌جمهور نبود منفصل می‌شد/ سرنوشت "امتیاز ویژه" ۶۵۰میلیون یورویی
در چهار ماه ابتدایی سال جاری بالغ بر 387 هزار میلیارد تومان سند بانکی در اتاق پایاپای تهران مبادله شد که حدود 18 هزار میلیارد تومان سند برگشت داده شده است.
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این مطلب که صوری شدن فاکتورها را قبول دارم، به نرخ سود بالا در برخی از بانک‌ها و موسسات مالی اشاره کرد و گفت: تاکنون نرخ 35 درصد را نشنیده‌ام ولی نرخ 30 درصدی را شنیده‌ایم، البته این نرخ‌ها در تمام بانک‌ها عمومی نیست.
سخنگوی دولت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از احیا سازمان مدیریت و برنامه ریزی تا یک ماه آینده و تدوین برنامه اضطراری برای مباحث مربوط به تحریم در دولت خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود رشد اقتصادی در نیمه نخست امسال به بیش از یک درصد و تا پایان سال به دو درصد برسد.
بنیاد مسکن گزارشی درباره وضعیت مسکن روستایی به دولت ارائه کرد که براین اساس هیات وزیران جهت نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در سال ۱۳۹۳، با اختصاص سقف ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای هر واحد موافقت کرد.
مصباحی مقدم به بیان ۱۲ ایراد قانون فعلی بانکداری بدون ربا پرداخت و تصریح کرد یکی از ایرادهای این قانون نا آشنایی غالب کارکنان نظام بانکی با بانکداری بدون رباست.
عضو شورای فقهی بانک مرکزی با بیان ماجرای نامه نوربخش به امام خمینی(ره) گفت: الان بانک ها ربا نمی گیرند و پول خودشان را می گیرند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به کاهش معنا دار نرخ تورم و پیش بینی کاهش نرخ تورم به زیر ۲۰ درصد در سال جاری گفت: شرایط تجدید نظر جدی برای بازنگری در نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی ایجاد شده است.
بینا: رئیس موسسه آموزش عالی بانکداری از وجود ۵۱۸ میلیارد دلار از دارایی های بانک های اسلامی در ایران خبر داد و گفت: برخی برآوردها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۸کل دارایی های بانک های اسلامی بالغ بر ۳۴۰۰ میلیارد دلار خواهد شد.
بینا: وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به کاهش معنا دار نرخ تورم و پیش بینی کاهش نرخ تورم به زیر ۲۰ درصد در سال جاری گفت: شرایط تجدید نظر جدی برای بازنگری در نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی ایجاد شده است.
بینا: بیست ‌و ‌پنجمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی با حضور هیاتی از بانک توسعه اسلامی،وزیر امور اقتصادی و دارایی،رئیس کل بانک مرکزی و استادان حوزه و دانشگاه و تنی چند از صاحب‌نظران برگزار شد.
بینا:قیمت جهانی هر اونس طلا امروز دوشنبه پس از انتشار گزارش مربوط به شاخص تولیدات صنعتی در چین و احتمال اعمال تحریم های جدید اقتصادی اروپا علیه روسیه با افزایش نسبی روبرو شده است.
بینا: این روزها خیابان‌های تهران جولانگاه دلالان پول شده است؛ اسکناس‌های تا نشده و یا تاریخی که در دل خود سودهای چشمگیری را نهان کرده‌اند.
بینا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تخطی بانک ها از اجرای بخشنامه های بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ،گفت: اجرای قانون بانکداری بدون ربا در نظام جمهوری اسلامی یک ضرورت است بنابراین باید از اخذ جریمه دیرکرد در بانک ها که حرام است، جلوگیری شود.