صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا:ضو ناظر شورای پول و اعتبار گفت: سقف حقوق مدیران و اعضای هیات مدیره بانک‌ها مشخص شد. به گفته محمدرضا پورابراهیمی، هیچ کس در دولت نباید بیش تر از هفت برابر حقوق یک کارمند عادی حقوق بگیرد. نظر شما چیست؟
بینا: محمد رضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت بزرگترین بدهکار بانکی است، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد منابع بانکی در اختیار افرادی است که قصد بازپرداخت آن را ندارند.
بینا: مدیر عامل بانک حکمت ایرانیان، از برنامه بانک متبوع خود برای افزایش صددرصدی سرمایه این بانک از400 به 800 میلیارد تومان خبرداد و به نسیم گفت که این افزایش سرمایه منوط به تایید آن در مجمع بوده که در اینصورت، بانک حکمت اجازه خواهد داشت ظرف مدت دوسال نسبت به این امر مبادرت ورزد.
بینا: شعبه بیمه آسیا در جزیره کیش با حضور مدیرعامل این شرکت، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌ و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افتتاح شد.
بینا: آنقدر همیشه دلالان، دلارفروشان و حتی صرافی های خصوصی برای متهم کردن به اخلال در بازار آزاد دم دست بوده‌اند که اغلب، حرکات زیرپوستی بزرگان بازار دیده نشده یا از آن چشم پوشی شده است.
بینا: مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت به تشریح‌ ضرورت‌ها و چگونگی برخورد با موسسات مالی غیر مجاز پرداخت و اظهار کرد: باید با سیاست‌های تشویقی، شرایطی را فراهم کرد تا موسسات بدون چالش، خودشان را با سیاست‌گذاری و ضوابط بانک مرکزی هماهنگ کنند.
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از عملکرد بیمه آسیا به ویژه مدیریت بیمه های اتومبیل بیمه آسیا در جهت تسهیل امور بیمه گذاران رشته بیمه اتومبیل تقدیر و تشکر کرد.
بینا: پیام های پیشگیرانه بانک توسعه صادرات به شهروندان و کاربران بانکداری الکترونیک با هدف آگاهی از تخلفات سودجویان و کلاهبرداران در سیستم بانکی منتشر شد.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای به مدیران عامل 5 بانک ، از زحمات مدیران روابط عمومی این بانکها تشکر و قدردانی کرد.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی از حسابرسان مستقل دعوت کرده تا به کمک این بانک بروند سلامت و شفافیت نظام بانکی بهتر شود و در فرایند نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری از ظرفیت حسابرسان مستقل حداکثر استفاده صورت گیرد.
بینا:رئیس سابق دانشکده اقتصاد تهران مرکز اظهار کرد: شورای مهمی مانند پول و اعتبار تحت فرمان کامل دولت است ، در حالی که این شورای پول و اعتبار است که باید تصمیمات خود را به دولت ابلاغ کرده و دولت از این تصمیمات تبعیت کند ولی متأسفانه این روند در کشور ما بر عکس شده است
بینا: 5 بانک بزرگ دنیا نقره داغ شدند تا دیگر به دستکاری و تقلب در نرخ بهره های بانکی و ارزهای خارجی روی نیاورند. بانک های سیتی گروپ، جی پی مورگان، بارکلیز و رویال بانک آو اسکاتلند و البته یو بی اس 5 بانکی هستند که با جریمه 5.7 میلیارد دلاری مواجه شدند.
بینا:سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش، نرخ تورم ایران را امسال 14 درصد و سال آینده 12 درصد و نیز تولید ناخالص داخلی را امسال 2.5 درصد و سال آینده 2.8 درصد اعلام کرد که بین کشورهای در حال توسعه تنها نسبت به ونزوئلا وضعیت بهتری داریم.
بینا: مدیران ارشد بانک صادرات ناخواسته وکیل پرونده پر دردسر موسسه مالی و اعتباری میزان شدند. گفته می‌شود واگذاری عاملیت این موسسه اعتباری بدون مجوز که با توقف فعالیت مواجه شده، بر خلاف نظر مدیران ارشد بانک صادرات انجام شده است.
بینا: نمایندگان مجلس پس از مخالفت شورای نگهبان با استفساریه اجازه به بانک مرکزی برای نظارت بر موسسات اعتباری و مالی بدون مجوز در صدد هستند تا طرح دو فوریتی را این هفته بررسی کنند و قانون جدید تصویب کنند.
بینا: حالا همه انگشت اتهام را به سمت این ساختمان نشانه گرفته‌اند. ساختمان بانک مرکزی و البته مقامات ارشد این بانک که در طبقات بالا نشسته‌اند. می‌گویند: چرا در برخورد با موسسات غیرمجاز کم‌کاری می‌کند؟ کسی اما نمی‌پرسد که چرا به این موسسات پول‌پرست مجوز داده شد و چه کسانی پشت پرده هستند؟
بینا: موسسات غیرمجاز و صندوق‌های اعتباری که از بانک مرکزی مجوز نگرفته‌اند، به خط پایان نزدیک می‌شوند؛ در نخستین گام شورای عالی امنیت ملی به بانک مرکزی قدرت بیشتری داده و به نظر می‌رسد در روزهای آینده حساب موسسات غیرمجاز نزد بانک‌ها بسته خواهد شد.
بینا: براساس جدیدترین آمارهای بانک مرکزی، حجم نقدینگی در پایان بهمن ماه سال گذشته به بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.