صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: وجود بیش از 500 صرافی غیرمجاز در کشور چیزی نیست که بتوان نقش آنها را در اقتصاد کشور کمرنگ دید.این قبیل صرافی‌ها با پولشویی و برهم زدن بازار شرایطی را ایجاد کردند که مردم نسبت به بازار دید مثبتی نداشته باشند و همواره نگران این موضوع هستند که نوسان قیمت ارز رخ دهد .لذا در سال جاری باید تکلیف موسسات غیرمجاز مشخص شود.
بینا: قائم مقام بانک مرکزی با بیان اینکه گزارش عملکرد سیاست‌های پولی تا 10 روز آینده به شورا ارائه خواهد شد، گفت: جهت‌گیری بانک مرکزی در این گزارش کاهش و اصلاح نرخ سپرده قانونی با هدف رفع نیاز تولید به نقدینگی و عدم تهدید تورم است.
بینا: دادگاهی محلی در ترکیه تغییرات ایجاد شده در ۲ ساختمان تاریخی متعلق به رضا ضراب، تاجر ایرانی مقیم ترکیه را غیرقانونی دانست و دستور داد این ساختمان ها به حالت اولیه خود بازگردانده شود.
بینا: تحلیلگران بازار جهانی طلا انتظار دارند در شرایطی که معامله گران آمار اشتغال کمتر از حد مطلوب آمریکا را هضم می‌کند و از سوی دیگر به همه پرسی کمک مالی یونان واکنش نشان می‌دهند، در هفته جاری ابهام همچنان بر بازار این فلز ارزشمند حکمفرما خواهد بود.
بینا: تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا تا 18 ماه آینده به کمتر از 1000 دلار خواهد رسید.
بینا: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از فراهم شدن مقدمات راه اندازی بورس ارز خبر داد و گفت: در صورت اجرایی شدن بورس ارز در ابتدا تلاش می شود این بورس همانند قرارداد آتی سکه طلا در قالب تابلو مجزا در یکی از بورس ها راه اندازی شود.
بینا: خبرگزاری رویترز در یک نظرسنجی از تحلیلگران پیش بینی کرد که در صورت توافق هسته ای میان تهران و کشور های گروه ١+٥ و لغو تحریم های ایران، این کشور می تواند ظرف یک سال تولید نفت خام خود را ٦٠ درصد افزایش دهد.
بینا: فرمانده انتظامی استان ایلام از دستگیری فردی خبر داد که با مدارک جعلی اقدام به دریافت وام بانکی 3 میلیارد ریالی در شهرستان آبدانان کرده بود.
بینا: با افزایش نرخ رسمی دلار توسط بانک مرکزی به ۲۹۴۰ تومان، اختلاف قیمت دلار در بازار آزاد و رسمی به ۳۵۵ تومان رسید تا یک گام دیگر به اجرای ارز تک نرخی نزدیک شویم.
بینا: در راستای ارائه خدمات نوین بانکی و حمایت از جامعه دانشگاهی کشور بانک تجارت با دانشگاه جامع علمی کاربردی تفاهمنامه توسعه همکاری امضا کرد.
بینا: مدیرعامل بانک صادرات ایران با آیت‌ا... اراکی نماینده ولی فقیه و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
بینا: موضوع دریافت کارمزدها از تراکنش‌های فروشگاهی که مطرح شد، خیلی زود توفانی به راه افتاد که همه چیز را با خود برد.
بینا: با تصویب هیات دولت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظفند فهرست املاک غیرمنقول را به تفکیک مازاد و غیرمازاد با مشخصات ثبتی و نشانی کامل به تفکیک فعالیت‌های بانکی و غیربانکی، حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۴ به بانک مرکزی اعلام کنند.
بینا: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۱۷۴ دلار و ۲۵ سنت رسید، اما بخش عمده ای از کاهش ۰.۷ درصدی روز سه شنبه را حفظ کرد.
بینا: مردم می توانند برای اعلام مغایرت های بانکی خود از طریق سیستم امداد شتاب بانک مرکزی اقدام کنند.
بینا: یکهزار و دویست و سومین نشست شورای پول و اعتبار به ریاست دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی و با حضور اعضاء، روز سه شنبه 9/4/1394در محل این بانک برگزار شد.
بینا: بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد:13 تن از طلای خریداری شده ایران که دو سال است در آفریقای جنوبی به بهانه تحریم‌ها بلوکه شده بود، آزاد و به کشور انتقال داده شد. تاثیر این خبر بر بازار ارز و طلای ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بینا: نخستین نشست از سلسله نشست های علمی بررسی چالش ها،عملکرد و چشم انداز نظام تامین مالی مسکن با موضوع نقشه راه تامین مالی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی،معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی،معاون سازمان بورس و اوراق بهادار ،مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک ،مدیران امور وروسای ادارات مرکزی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.