خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
یکسان سازی نرخ ارز موجب کاهش ارزش ریال و در نتیجه افزایش قدرت رقابت کالاهای ایرانی در بازارهای خارجی می شود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی ایران با مهار موفقیت آمیز انتظارات تورمی توانست فرایند کاهش ملایم تورم به سمت نرخ تک رقمی را پیش ببرد و همزمان رشد اقتصادی را مثبت کند. انتظار داریم در سال جاری نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به ۵ درصد برسد.
مدیر امور طرح وبرنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه بانک مسکن نسبت به کاهش نرخ سود تسهیلات اعلام آمادگی کرده است، گفت: ۶۵ هزار و ۵۹۰ نفر در صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کردند.
خبر همکاری ایران با گروه نیروی ویژه اقدام مالی با واکنش‌های متفاوتی رو به رو شده است اما این سازمان چه کارکرد و رویکردی دارد و چرا عضویت ایران برای کشورمان خطرناک خواهد بود؟
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با تشریح حرکت غیر اقتصادی دولت در تعیین نرخ ارز، از دغدغه فعالان اقتصادی نسبت به آینده قیمت دلار خبرداد و گفت: سیاست ارزی دولت راه را برای افزایش قاچاق باز کرد.
شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن در پایان معاملات روز جمعه، آخرین روز معاملاتی هفته، همزمان با بالا رفتن قیمت نفت خام برنت دریای شمال، مجددا افزایش یافت.
از اقدام های مهمی که دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته انجام داد ، اجرای بیمه تکمیلی درمان برای پنج میلیون و 961 هزار و 327 بازنشسته ای بود که تحت پوشش چتر حمایتی دولت قرار نداشتند.
بانک مرکزی امروز (شنبه) نرخ برابری 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت دلار به همراه 17 ارز دیگر نسبت به پنج شنبه گذشته افزایش و ارزش 17 ارز از جمله یورو و پوند انگلیس کاهش یافت و چهار ارز نیز تغییر قیمت نداشت.
حسین زاده :
مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد:بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری و از زمان ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تاکنون اقدام به پرداخت تسهیلات به 2006 بنگاه به ارزش بالغ بر 9 هزار و 260 میلیارد ریال نموده است.
در آیین افتتاح و راه‌اندازی شرکت‌های آریاترانسفو (شرق و قدرت) معاون اول رئیس جمهور از نقش حمایتی بانک ملی ایران در راه‌اندازی این شرکت‌ها تقدیر کرد.
در سومین روز هفته دولت، دو شرکت آریاترانسفوی شرق و آریا ترانسفوی قدرت( بزرگترین کارخانه تولید ترانسفورماتور کشور )، با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیر عامل بانک ملی ایران و جمعی از مسئولان استانی افتتاح و راه‌اندازی شدند.
جمهوری اسلامی ایران و اکوادور روز چهارشنبه به وقت محلی سه سند همکاری در زمینه امور بانکی و حفظ نباتات در کیتو امضا کردند.
بانک ملی ایران همسو با اهداف دولت تدبیر و امید در زمینه رفع محرومیت‌ها و کمک به توسعه مناطق محروم کشور، توجه جدی به انجام مسئولیت‌های اجتماعی داشته است.
بانک توسعه صادرات بعنوان پشتیبان اصلی صادرکنندگان در میان موسسه های مالی کشور در سه سال دولت یازدهم بویژه در پسابرجام، روابط بانکی و بین المللی خود با بانک های طراز اول جهان را گسترش داد به طوری که امکان ارسال حواله و صدور اعتبار اسنادی به 71کشور فراهم شده است.
محمود شایان به عنوان عضو جدید هیات مدیره بانک ملی ایران منصوب شد. مدیر عامل بانک ملی ایران در مراسم معارفه که با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونان و دیگر مدیران ارشد بانک برگزار شد،حکم انتصاب وی را اعطا کرد.