خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در شهریورماه امسال به عدد 223.3 رسید و نسبت به ماه پیش 0.7درصد افزایش یافت.
گرچه بانک‌ها بابت معوقات حدود٩٠ هزار میلیاردی خود از دانه درشت ها، طلبکاران بزرگ به شمار می‌روند؛ اما در سویی دیگر خود تا همین اندازه به بانک مرکزی بدهکارند.
شاخص بهای تولید کننده در شهریور ماه سال ۱۳۹۵ به عدد ۲۲۳.۳رسید که از افزایش ۰.۷ درصدی این شاخص نسبت به ماه قبل نشان دارد. تورم سالانه تولید کننده نیز در ماه گذشته به ۳.۲ درصد رسید.
صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (سه شنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با 13 ریال افزایش قیمت نسبت به دیروز 35 هزار و 698 ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با چهار هزار ریال افزایش، 11 میلیون و 171 هزار ریال دادوستد کردند.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: با هماهنگی بعمل آمده با بانک صادرات کشور، 250 بازنشسته این صندوق تا سه هفته آینده، وام قرض الحسنه 30 میلیون ریالی دریافت می کنند.
ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک مرکزی اتریش حساب بانک مرکزی ایران را مجددا فعال کرده است و عملیات بانکی (ایران در این کشور) اکنون براحتی انجام می شود.
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ۱۰۷ واحد افزایش به کار خود پایان داد.
هرچند دانشگاه‌های امروز، دارای آن پویایی که از دانشگاه‌های جمهوری اسلامی انتظار می‌رود نیست ولی برای کسانی که لزوم نقش آفرینی در عرصه جهاد اقتصادی را شناخته و دارای روحیه جهادی باشند؛ مانع‌تراشی نمی‌کند.
بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند که برنامه ششم توسعه هیچ سنخیتی با اقتصاد مقاومتی ندارد ولی مقامات دولتی نسبت به موضع‌گیری‌ها بی‌توجه هستند و حرف خودشان را می‌زنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه ایران هیچ الزامی از طرف گروه ویژه اقدام مالی برای مبارزه با پولشویی (FATF) را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت گفت: براساس قطعنامه شورای امنیت فقط داعش، طالبان و القاعده گروه های تروریستی هستند.
رئیس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد که با تامین منابع حاصل از فروش املاک تعاونی ثامن الحجج که در دست انجام است، مانده مطالبات سپرده گذاران زودتر از زمان اعلام شده، پرداخت شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: این سازمان 140 تا 150 هزار میلیارد ریال در سال گردش مالی دارد و نمی توان در سازمان بیمه سلامت بدون برنامه ریزی پیش رفت.
حاجی دلیگانی در اخطار قانون اساسی:

دولت قبل از امضای FATF باید از مجلس اجازه می‌گرفت

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قبل از امضای FATF باید از مجلس اجازه می‌گرفت.
هشت سال پیش در چنین روزی "فرابورس ایران" متولد شد. بازاری که این روزها ارزش آن به بیش از ۵۴۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وزیر انرژی ایالات‌متحده روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ایران صادرات نفت خود را به حدود همان سطح قبل از تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور رسانده است.