خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (سه شنبه) بازار آزاد تهران، هر دلار آمریکا را با 51 ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته 35 هزار و 933 ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با 104 هزار ریال افزایش، 11 میلیون و 92 هزار ریال داد و ستد کردند.
هیات پذیرش بورس کالا وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا را از ششم آبان ماه به 10 میلیون و 150 هزار ریال(1.15 میلیون تومان) کاهش داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: کارگروهی در اتاق بازرگانی ایران تشکیل و لوایح مرتبط با نظام بانکی همچون لایحه قانونی بانک مرکزی و لایحه بانکداری ایران را بررسی کند.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از اختصاص چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات با یارانه پنج درصدی (تخفیف سود) از محل منابع داخلی بانک، برای تامین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.
بانک مرکزی امروز (سه شنبه) نرخ برابری 39 ارز عمده را در برابر ریال اعلام کرد که بر اساس آن ارزش 26 ارز از جمله یورو و پوند انگلیس نسبت به دیروز افزایش و هفت ارز دیگر همچون دلار آمریکا کاهش یافت و 6 ارز نیز تغییری نداشتند.
تعداد ۸۰۰ هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۷۲۸میلیارد ریال در مهرماه امسال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب نشان از کاهش ۱۳ درصدی حجم و افزایش ۱۳درصدی ارزش معاملات این اوراق نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.
طبق گفته نمایندگان مجلس، بیش از ۹۰درصد تسهیلات پرداختی بانک سرمایه متعلق به ۳۰ نفر است و در شرایطی که معلمان با حقوق‌های پایین زندگی را می‌گذرانند چگونه اموال آنها تباه می‌شود، این در شرایطی است که دولت یازدهم با شعار پاکدستی کار خود را آغاز کرد.
رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و هند گفت: رقم دقیق بدهی نفتی هند به ایران هیچ‌وقت اعلام نشده، اما بر اساس اطلاعات موجود بیش از ۶۰ درصد آن تا به امروز پرداخت شده است.
کاهش بهای جهانی نفت سبب شده است تا با وجود افزایش صادرات نفت ایران در دوران پسابرجام، همچنان درآمدهای مالیاتی پوشش دهنده اصلی هزینه های دولت در پنج ماهه نخست امسال باشد.
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه عرضه اوراق بهادار با سود 20 درصد پس از تک نرخی شدن تورم، غیر قابل قبول است، گفت: با توجه به وضعیت موجود بازار و عوامل بنیادی، پیش بینی می شود که شاخص کل تا پایان امسال وارد کانال 80 هزار واحدی شود.
تحولات بازار ارز در ماه مهر

افت شدید پوند و تداوم رشد دلار

بازار ارز ایران در حالی نخستین ماه پاییزی را پشت سر گذاشت که پوند انگلیس افت شدید و بی سابقه ای را ثبت کرد و دلار به روند افزایشی خود ادامه داد.
'ولی الله سیف' رئیس کل بانک مرکزی و 'راوی منون' رئیس کل بانک مرکزی سنگاپور روز سه شنبه در مذاکرات خود برای همکاری های بانکی دو کشور به منظور تسهیل و توسعه همکاری های اقتصادی به توافق رسیدند.
وزارت دارایی انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد که متعاقب تصمیم شورای اجرایی مقررات اتحادیه اروپا، اقدام به آزاد کردن اموال مسدود شده بانک صادرات ایران کرده است.
رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اگر با وجود تمام تلاش ها، واگذاری ها تا پایان امسال به پایان نرسد، مجلس شورای اسلامی یک سال دیگر فرصت را تمدید خواهد کرد.
علی اصغر سفری بر اساس تصمیم هیات مدیره و تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان مدیرعامل جدید بانک اقتصاد نوین منصوب شد.