رشد ۳۶ درصدی حجم عملیات بانک توسعه تعاون

رشد ۳۶ درصدی حجم عملیات بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون حجم عملیات بانکداری توسعه‌ای سال گذشته بانک را همراه با ۳۶ درصد رشد اعلام کرد.

چهارشنبه 17 فروردین 1401 ساعت 8:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

حجت‌اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون در دیدار با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه بانک ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: شرکت‌های زیر مجموعه با بانک عملکردی یکپارچه داشته و در تکمیل زنجیره ارزش بخش تعاون فعالیت می‌کنند.

وی افزود: عملکرد مالی شرکت ها در ترازنامه بانک تاثیر گذار است و شرکت ها ابزاری برای کمک به تحقق اهداف توسعه ای و حمایتی بانک محسوب می‌شوند.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: مانده منابع و مصارف بانک در پایان سال ۱۴۰۰ با رشدی ۳۶ الی ۳۷ درصدی در مقایسه با سال پیشین همراه بوده است و ۱۶۵ هزار پرونده تسهیلاتی مصوب و پرداخت گردیده است و حجم خدمات تخصصی از قبیل صدور اعتبار اسنادی و ضمانت نامه در شبکه شعب نشان دهنده رشدی قابل توجه در حجم عملیات بانک بوده است.

وی با اشاره به لزوم تبعیت از شعار ابلاغی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» گفت: مجموعه بانک به عنوان نهاد دولتی برای تحقق این هدف مهم و اجرای این راهبرد احساس وظیفه می‌کند و بخش تعاون به عنوان بخش مهمی از اقتصاد قابلیت‌های ویژه برای تولید بر پایه کارآفرینی و دانش بنیان برخودار است.

مهدیان گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه هشت بانک دولتی در بودجه سال ۱۴۰۱ لحاظ شده است که باپیگیری‌ها و تبیین رویکرد توسعه ای بانک در طرح های ملی امید است که سهمی مناسب از افزایش سرمایه به بانک توسعه تعاون اختصاص یابد تا کفایت سرمایه بانک به حد متعارف نزدیک شود و ظرفیت های جدید برای فعالیت توسعه ای بانک فراهم آید.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت های مناسبی به لحاظ فنی، تجربی و مدیریتی در شرکت ها وجود دارد که بسیاری از نیازهای بانک در زمینه های فناوری، ابنیه ای، تاسیساتی، بیمه ای، ارزی و مدل‌های نوین مالی و اعتباری با اجرای پروژه های متنوع و ایجاد فرآیندهای اثربخش از سوی شرکت ها تامین شده است و مشتریان و تعاونگران نیز از محصولات و خدمات شرکت‌ها بهره می‌برند.  

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون به برگزاری بموقع مجامع شرکت‌ها و رعایت استانداردهای مالی و حسابداری و عملکرد شفاف و هدفمند شرکت‌ها طی سال‌های پیشین اشاره نمود و گفت: بانک توسعه تعاون در مسیر تقویت سرمایه انسانی و افزایش سرمایه شرکت‌ها تدابیر و اقدامات متنوعی صورت داده است و در وضعیت کنونی انتظارات از شرکت‌ها برای ارتقای سطح عملیات  و نقش‌آفرینی بیشتر در بخش تعاون افزایش یافته است.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: فعالیت شرکت‌ها در چارچوب‌های قانونی از اهمیتی ویژه برخوردار است و شرکت‌ها با مجوز بانک مرکزی در فعالیت هستند و راهبری و برنامه‌های عملیاتی شرکت‌ها در تطابق کامل با برنامه‌های بانک صورت می‌پذیرد. مسیر حرکت شرکت‌ها رو به رشد بوده است و لازم است تا با افزایش بهره‌وری، نقش هر شرکت در تکمیل زنجیره ارزش ارتقا یابد.

محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی از مهمترین اهداف مجموعه بانک توسعه تعاون به شمار می‌رود و شرکت‌ها می‌توانند سرآغاز تحولاتی مثبت برای حمایت از بخش تعاون باشند. شرکت‌ها  لازم است تا از رویکرد دولت در زمینه حمایت از اقشار متوسط و کمتر برخوردار تبعیت نموده و برنامه‌های متنوعی در این مسیر به اجرا درآورند.

در این نشست مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌ خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون، شرکت صرافی توسعه تعاون، گروه مالی توسعه تعاون، شرکت خدمات بیمه‌ای پوشش توسعه تعاون و شرکت واسپاری توسعه تعاون به بیان دیدگاه‌ها و تبیین برنامه‌های پیش رو پرداختند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تقویت شاخص کل بورس در اولین روز خرداد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۴۵۴ واحدی معادل ۰.۱۶ درصد، به یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۱۴۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۲۷ واحدی به ۲۱ هزار و ۵۶۵ واحد رسید.

 • 2

راهبرد جدید «وبانک»؛ تغییر رویکرد از بنگاه‌داری به سهام‌داری و توسعه کسب‌وکار دانش‌بنیان

عضو هیئت مدیره و سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی گفت: تغییر رویکرد از بنگاه‌داری به سهام‌داری و توسعه کسب و کار دانش بنیان راهبرد جدید «وبانک» است.

 • 2

۴.۵ میلیون نفر درخواست بازنگری قطع یارانه را ثبت کردند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه از حدود ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار نفری که یارانه آن‌ها قطع شده، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر درخواست بازنگری اطلاعات خود را ثبت کرده اند، گفت: در مجموع برای ۷۳ میلیون و سیصد هزار نفر در دور اول براساس اسناد و مدارک یارانه واریز شده است.

 • 2

پرداخت سود سنواتی سهامداران ۷ شرکت با سجام

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از پرداخت سود سنواتی سهامداران ۷ شرکت از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر داد.

 • 2

تداوم روند مثبت بورس برای پنجمین هفته متوالی

فعالان بازار سهام در هفته ای که گذشت، شاهد ثبت بازدهی مثبت شاخص کل بورس بودند. روندی که برای پنجمین هفته متوالی تکرار شده است.

 • 3

رشد ۷۳ درصدی تسهیلات به مستاجرین در موسسه اعتباری ملل

موسسه اعتباری ملل در راستای حمایت از مستاجرین بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجرین اقدام نمود.

 • 22

افت شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۱۰۴۶ واحدی معادل ۰.۶۹ درصد، به یک میلیون و ۵۹۴ هزار و ۹۷۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش ۴۵  واحدی به ۲۱ هزار و ۶۴۳ واحد رسید.

 • 24

خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ مشمول مالیات بر درآمد است

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: خرید و فروش ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها، مشمول پرداخت مالیات بر درآمد است.

 • 10

شاخص کل بورس به کانال بالاتر صعود کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۲۲۲۵ واحدی معادل ۱.۴۰ درصد، به یک میلیون و ۶۰۶ هزار و ۲۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۶۹  واحدی به ۲۱ هزار و ۶۸۹ واحد رسید.

 • 24

صندوق توسعه ملی را به سمت بنگاهداری سوق ندهیم

بذرپاش گفت: اصلاح اساسنامه در حوزه اعطای منابع صندوق توسعه باید در دستور کار قرار گیرد که هرچند تصمیماتی در حال اتخاذ است اما این روند باید تسریع شود.

 • 10

روابط عمومی نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند

دکتر اسماعیل لـله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران طی پیامی فرا رسیدن 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و هفته روابط عمومی و ارتباطات را تبریک گفت.

 • 4

شاخص کل بورس مثبت بسته شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۰۸۲۰ واحدی معادل ۰.۶۹ درصد، به یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۸۰۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۱۳۰ واحدی به ۲۱ هزار و ۶۲۰ واحد رسید.

 • 24

یارانه کمک‌معیشتی ماه اول به حساب معترضان حذف یارانه واریز شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز یارانه کمک‌معیشتی ماه اول به حساب همه افرادی که نسبت به حذف یارانه خود اعتراض کرده‌اند، خبر داد.

 • 4

کمک معیشتی ماه اول به حساب همه مشمولان قبلی که متقاضی تجدیدنظر، واریز شود

رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

 • 22

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بازار بورس تهران پس از پایان معاملات امروز ۵ هزار و ۴۳۱ واحد کاهش یافت و به عدد یک میلیون ۵۷۲ هزار واحد رسید.

 • 10

رسیدگی فوری به شکایات مردم درباره دهک‌بندی یارانه‌ای

رئیس مجلس شورای اسلامی بر رسیدگی فوری و دقیق به شکایات مردم درباره یارانه معیشتی و دهک‌های بندی یارانه‌ای تاکید کرد.

 • 4

شرکت‌های تابعه «وبانک» در جنگ اقتصادی میدان‌داری کنند/مدیران متخلف فورا برکنار می‌شوند

سرپرست گروه توسعه ملی گفت: مدیران گروه توسعه ملی و شرکتهای زیرمجموعه باید رفع مشکلات مردم را یک تکلیف بدانند و از هیچ تلاشی برای رفع موانع تولید دریغ نکنند.

 • 22

بازدهی بیش از ۲ درصدی شاخص کل بورس

فعالان بازار سهام در هفته‌ای که گذشت شاهد تداوم روند مثبت شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی بودند.

 • 9

افرادی که یارانه نگرفتند، ۳ ماه فرصت اعلام دارند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: هر فردی به هر دلیلی مشمول دریافت یارانه نشده است، ۳ ماه فرصت دارد تا اعلام کند.

 • 22

مردم با یارانه جدید در مصرف کالاهای اساسی، مبلغی را اضافه می‌آورند/ امکان تغییر شاخص‌های تعیین مشمولان یارانه

مقام مسئول اقتصادی وزارت اقتصاد اظهار داشت: خانوارها برای مصرف کالاهایی که ارز ترجیحی آن حذف شده با یارانه نقدی جدید مبلغی را هم اضافه می‌آورند اما هدف دولت حمایت از خانوار بوده چراکه این اقدام تورم غیر مستقیمی هم خواهد داشت.

 • 8