سرمایه گذاری با سود بالا

 

 

با سرمایه گذاری و انواع آن آشنا شوید

سرمایه گذاری چه تعریفی دارد؟ سرمایه گذاری را ابزار به دست آوردن ثروت تعریف می کنند. هر فردی بسته با توانایی و امکاناتی که دارد می تواند یک سرمایه گذار باشد. سرمایه گذاری یک روند است که برای حصول نتیجه به زمان نیاز دارد.

 

تعریف سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در واقع به معنای هوشمندانه تر عمل کردن است، نه فقط سخت کار کردن. ما برای به دست آوردن پول ساعت های زیادی را کار می کنیم تا بتوانیم نیازهای خود را بر آورده کنیم. سرمایه گذاری برنامه ریزی برای رفع نیازها در آینده است.

شما می توانید با پولی که به دست آورده اید هر کاری که دوست دارید انجام دهید و از آن لذت ببرید. اما کنار گذاشتن بخشی از پول و ثروت شما برای سرمایه گذاری آینده روشن تری را برای شما رقم خواهد زد.

اگر تصمیم گرفته اید که در یک سرمایه گذاری شرکت کنید، باید بدانید که سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

  • سرمایه گذاری مالکیتی
  • سرمایه گذاری اعتبار دهی
  • سرمایه گذاری معادل نقدی

 

سرمایه گذاری مالکیتی چیست؟

این سرمایه گذاری اولین گزینه تمام افرادی است که می خواهند وارد این پروسه شوند. این نوع سرمایه گذاری را پر ریسک ترین و همچنین پر سودترین نوع سرمایه گذاری می دانند.

  • خرید سهام متداول ترین نوع سرمایه گذاری مالکیتی است. با خرید یک سهام در واقع شما مالک سهمی از یک کارخانه و یا شرکت می شوید. اگر شرکتی که شما در آن سرمایه گذاری کرده اید و سهام آن را خریده اید سود کند، بر ارزش سهام شما هم افزوده خواهد شد.
  • راه انداختن یک کسب و کار هم نوعی از همین سرمایه گذاری است که با زحمت و در صورت انجام اقدامات درست با سود آوری زیاد همراه خواهد بود.
  • خرید ملک نیز نوعی سرمایه گذاری است. البته خانه ای که در آن زندگی می کنید برای شما سرمایه ای محسوب نمی شود. خانه یا آپارتمانی که با تعمیر بتوانید با قیمت بالاتری بفروشید، سرمایه گذاری است.
  • خرید طلا، ارز و جواهرات نیز که با گذر زمان بر ارزش آن ها افزوده می شود و در زمان فروش سود بیشتر نصیبتان می شود جز این گروه هستند.

 

سرمایه ‌گذاری اعتبار دهی

سرمایه ‌گذاری اعتبار دهی - Investment Accreditation

 

سرمایه‌ گذاری اعتبار‌ دهی این امکان را به شما می دهد که مثل یک بانک شوید. ریسک این سرمایه گذاری کمتر از نوع قبلی است و البته سود آن نیز کمتر است.

  • حساب پس اندازی که به هر شکلی در هر بانکی دارید، نوعی سرمایه گذاری اعتبار دهی است. در واقع شما با این کار به بانک پول قرض می دهید. سود آن ناچیز اما امنیت سرمایه شما بالا است، به دلیل این که شرکت های بیمه ای از بانک پشتیبانی می کنند.
  • خرید اوراق بهادار نیز شامل این گروه می شوند. اوراق خزانه داری، وام های بین المللی و اوراق قرضه سرمایه گذاری اعتبار دهی هستند. ریسک و بازگشت سرمایه اوراق قرضه گوناگون با هم فرق دارند. این نوع سرمایه گذاری هم ریسک کمتر و در پی آن سود کمتری دارد.

 

سرمایه گذاری معادل نقد

همان طور که از نام این سرمایه گذاری پیدا است، این سرمایه گذاری همانند پول نقد است. یعنی می توان به سادگی آن را به پول نقد تبدیل کرد.

  • صندوق سرمایه‌ گذاری بازار پول شامل این نوع سرمایه گذاری می شود که سود آن بسیار کم و در حد یک تا دو درصد است، اما ریسک آن بسیار پایین است. صندوق های سرمایه گذاری در مقایسه با انواع دیگر خیلی آسان تر به پول بدل خواهند شد.

 

سرمایه گذاری یعنی ریسک کردن

اگر می خواهید یک سرمایه گذار شوید باید دل و جرأت داشته باشید. هر چه شجاعت شما برای ریسک کردن بیشتر باشد، در دنیای سرمایه گذاری بیشتر پیش خواهید رفت.

این حرف به این معنا نیست که بی گدار به آب بزنید. یعنی بعد از این که تمام تحقیقات خود را انجام دادید، ترس نباید مانع شما برای سرمایه گذاری باشد. تمام افراد موفق و صاحبان ثروت کسانی هستند که قدرت ریسک پذیری بالایی دارند.

بهتر است هدف خود را از سرمایه گذاری مشخص کنید. اگر دوست دارید با کارآفرینی شروع کنید، باید بدانید که این مسیر راهی پر پیچ و خم است و به سادگی بر سرمایه شما افزوده نخواهد شد.

در سرمایه گذاری حساب شده نباید به باورهای غلط و شنیده های خود استناد کنید. باید زمان بگذارید و از متخصصان اطلاعات کافی به دست بیاورید.

 

یک شبه  پول دار شدن را در سرمایه گذاری فراموش کنید!

یک شبه پول دار شدن در داستان ها و فیلم ها ممکن است اتفاق بیافتد و هر چند خیلی خواستنی و هیجان انگیز است، اما مربوط به دنیای واقعی نیست.

شما با هر روشی سرمایه گذاری کنید، برای این که به نتیجه برسید به زمان نیاز دارید. صبور باشید و تصمیم های عجولانه نگیرید.

تمام افرادی که ثروتمند شده اند ممکن است در دورنمای آن ها چنین به نظر برسد که به سادگی صاحب ثروت شده اند، اما این طرز فکر غلط شما است.

برای هر چیزی باید زحمت کشیده شود. مطمئن باشید که در پشت صحنه تمام آدم های ثروتمند تلاش بی وقفه و نا امید نشدن نهفته است.

به طور حتم یک ثروتمند در بازار تلاش کرده است، وضعیت همه چیز را سنجیده، ریسک کرده است و با اهل فن مشورت های لازم را انجام داده است.

هرگز اجازه نداده است که هیجانات کاذب و زودگذر او را تحت تأثیر قرار دهد. سود و سرمایه ای که به دست می آید بی شک نتیجه تلاش ها و درایتی است که به خرج داده است. مسیر موفقیت مسیر تلاش است.

اگر بتوانید راه درست را برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه خود در نظر بگیرید، در طولانی مدت به یک سرمایه گذار بسیار موفق تبدیل می شوید.

مسیر ثروتمند شدن مسیری تصاعدی است. شاید به همین خاطر باشد که ما فکر می کنیم که آن ها یک شبه به همه چیز دست پیدا کرده و به قول معروف از این رو به آن رو شده اند.

تصاعدی ثروتمند شدن همان چیزی است که عوام می گویند: پول پول میاره. اگر در راه درست قرار گرفته باشید این درها برای شما هم گشوده خواهند شد، صبور باشید.

 

یک شبه  پول دار شدن را در سرمایه گذاری فراموش کنید!